Jak účinně vyčistit pohovku

Pohovka

Nyní si představíme trik, díky kterému vaše pohovka získá zpět svou barvu, projasní se a ještě provoní celý obývací pokoj. Řeč však nebude o žádném průmyslově vyráběném prostředku, nýbrž o receptu na čisticí prostředek, který si můžete doma vytvořit ihned z běžných surovin. Tak pojďme na to. Není to nic složitého!

Co budete potřebovat

Pro přípravu tohoto čistícího roztoku nebudete potřebovat žádné speciální přísady. Všechny složky totiž najdete doma. Pokud byste náhodou některou neměli, není složité ji dokoupit. Jde totiž o jeden hrnek vody a asi tři čtvrtiny hrnku octa. Dále si také nachystejte tři čtvrtky hrnku lihu a jednu lžičku jedlé sody. Nakonec si ještě vezměte asi 3 lžičky aviváže.

Postup přípravy čistícího roztoku

Pokud tedy máte vše nachystané, nic vám již nebrání v tom, abyste se dali do přípravy čistícího prostředku. Nachystejte si větší nádobku, kam postupně zamíchejte vodu s lihem, octem jedlou sodou i aviváží. Všechny přísady tedy najednou smíchejte. Dále pokračujte opravdu důkladným zamícháním. Čistící prostředek by měl být tekutý a jednolitý. Zejména si dejte pozor, aby se jedlá soda dobře rozpustila. Poté již přelijte směs do lahve.

Čištění

Foto: Pixabay

Jak s prostředkem čistit

No a pak již stačí jen použít tento prostředek na umývání a čištění vaší pohovky. Nemusíte se ničeho bát. Jde o účinný a zejména šetrný čistič. Vaší pohovce a v důsledku toho i celému pokoji přidá příjemnou vůni. Čistící prostředek aplikujeme pomocí kartáčku a hadříku. První gauč oberte od viditelných větších nečistot a drobků. Například jej vysajte. Potom již přejděte k samotnému čištění. Připravený prostředek naneste na gauč či pohovku pomocí rozstřikovače. Postříkejte menší místo na a pořádně jej kartáčem očistěte. Po tomto postupu si vezměte hadřík a přetřete čištěné místo.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.