Chodba

Jak správně využít prostor chodby?

Máte malý být nebo vás bydlí hodně pospolu a řešíte každý centimetr místa? Nevíte kam všechny věci uskladnit? Co třeba využít chodbu a vestavěné skříně do chodby?  O tom jaké jsou možnosti, se dozvíte v článku.

Úzká a dlouhá chodba

Dlouhá a ještě úzká chodba nepůsobí na první pohled příliš prakticky.  Opticky může prostor zvětšit dlažba do chodby. Reálně však více místa nevytvoří. Existuje, ale řešení, které problém s místem vyřeší. Tím řešení jsou vestavěné skříně. Do chodby tohoto typu se hodí subtilní skříně, působící velmi elegantně.  Ideální bude nechat vyrobit takovou skříň, která bude vysoká od podlahy až ke stropu. Volba výšky skříně až ke stropu vyřeší nevyužité místo, které v bytech u stropů často zůstává volný. Pak už zbývá jen vybrat dveře skříně.  Na výběr jsou buď posunovací, nebo klasické dveře.

Široká, ale krátká chodba

Pro tento typ můžete zvolit nábytek do chodby, který bude i trochu robustnější než jste třeba zvyklí. Nebojte i tak bude v chodbě stále dostatek místa. Jelikož prostor, který vám chodba nedá na délku, poskytne vám na šířku. U tohoto typu chodby jsou i větší možnosti, co se týká návrhů, nebudete totiž muset místnost opticky zvětšovat, jako například u chodby úzké. Jediné optické zvětšování či spíše prodlužování můžete vytvořit tím, že vymalujete koncovou stěnu světlou barvou. Nábytek zase zvolíte tmavších barev.

Klasická předsíň

Ti, co bydlí v paneláku, mají možná stejné problémy jako ti, co mají úzkou chodbu. Málo místa a velké skříně.  Avšak i v těchto panelákových předsíních se dá najít vhodné řešení. V těchto typech chodeb lze zvolit skříně vestavěné nebo skříně vypadající jako stěna do chodby. Vybírejte užší, ale se svou výškou opět až ke stropu.  Využít se dá i místo nad dveřmi, kam zvolíte třeba malé skříňky. Pokud klasickou předsíň máte v domě, volte vestavěné skříně již při prvotním zařizování domu, ať pak zbytečně místnost po nějakém čase nepředěláváte znovu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *