Jak správně prát péřovou bundu a nepoškodit ji

peří

S blížící se zimou je třeba připravit si teplé oblečení. Péřová bunda zahřeje spolehlivě. Jak ji ale vyprat? Pokud ji budete prát špatně, může se totiž nenávratně poškodit. Jak péřovou bundu šetrně a přitom efektivně vyprat?

Péřová bunda není ledajaké oblečení

Zimní oblečení, které je často vyplněno peřím, a které díky tomu příjemně hřeje i ve chvílích, kdy je venku skutečný mráz, je potřeba prát vždy odděleně od ostatního oblečení. Naším cílem je vždy vyprat jej tak, aby i po vyprání zůstalo stejně hezky nadýchané a funkční.

Peří může při namočení ztěžknout a vytvořit nechtěné chuchvalce, které se po usušení bundy již jen těžko rozdělí na jednotlivá pírka. Je proto vždy důležité dodržet správný postup praní.

bunda

Foto: Pixabay

Postup praní péřové bundy

Před samotným praním vyprázdněte všechny kapsy i odstraňte jejich obsah, který by mohl ovlivnit stav vašeho oblečení. Peří ale jinak patří všeobecně mezi moderní a kvalitní materiál, který při správném ošetření vydrží po dlouhá léta jako by byl nový. Díky osvědčeným trikům se nemusíte bát, že by to s praním bundy špatně dopadlo. Tím nejužitečnějším je to, když do pračky přidáte několik tenisových míčků, které se o nadýchanost vašeho peří postarají dostatečně samy.

Péřové oblečení perte vždy na program jemného praní bez přidaného ždímání. Nezapomeňte bundu vždy obrátit naruby a zapnout všechny zipy. Místo pracího prášku, použijte raději speciální prací gel na péřový materiál, který nevytváří zbytečné mapy na povrchu bundy. Při sušení péřové bundy v sušičce ponechte tenisové míčky na místě. Stálým i pravidelným pohybem míčků bude vaše bunda navíc i lépe prosychat.

Zdroje informací: https://bydleni.magazinplus.cz/tipy-inspirace/1497-dejte-tenisove-micky-do-bubnu-pri-prani-i-suseni-pradla-perova-bunda-bude-diky-nim-jako-nova.html

https://www.dobrytextil.cz/blog/poradna/jak-prat-perove-bundy-vesty-a-kabaty

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.