Další skvělý nápad — Sprchujte se po dvou i po třech. Je nutné šetřit!

Sprchování - šetření

Současná doba si žádá zvláštní úpravy. Zdá se, že životní energií se bude muset šetřit v celé Evropě, protože jí v podstatě není dostatek. Jinak by přeci nemohli být tak drahé.

Energeticky úsporná opatření

Například Švýcaři byli nabádáni svou ministryní životního prostředí k řadě způsobů, jak ušetřit peníze za elektřinu a plyn. Nejprve by měli vypínat počítače, když je nepoužívají. Vypnout světla tam, kde je nepoužívají. Ale navíc se společně sprchovat. Co přesně tím myslí, neuvedla, ale dá se očekávat, že jde o sprchování minimálně po dvou nebo ve třech v rámci rodiny.

Přestože je Švýcarsko výjimečně dobře situovanou zemí, která navíc těží z toho, že vyrábí energii prostřednictvím vodních elektráren, i ji zasáhla energetická krize. Stát zahájil rozsáhlou kampaň, jejímž cílem je upozornit na to, že energie je vzácná a nemělo by se s ní plýtvat. Mimochodem, proč něco takového neprobíhá v tomto státě? Stát přispívá rozsáhlými částkami na propagační akce, v nichž představuje deštník, který má kontrolovat zdražování. Ať je to jakkoli, nemůže to fungovat.

Čistota
Foto: Pixabay

Společná sprcha je nepředstavitelná?

Švýcarská ministryně se navíc rozhodla jít jednotlivým občanům příkladem. Na jedné schůzce se například rozpovídala o tom, jak si doma udržuje pořádek. Například řekla, že zbožňuje fleecové ponožky, protože se v nich cítí v teple, takže je nosí pořád — takže nemusí tolik topit. Také se vyjádřila, že si v ložnici netopí vůbec, a nabádala, že nejlepší je odpočívat ve dvou.

V každém případě vyvolala diskuzi, když nabádala, že by se lidé měli sprchovat společně. To dává smysl, ale jak se ukázalo, jednotlivci to hodně odsuzují. Možná proto, že to vyvolává dojem, že okolnosti jsou od nynějška opravdu hrozné. Nebo proto, že se lidé opravdu rádi sprchují sami. Zajímavé je, že to nemusí být poprvé, co se takové nabádání ve Švýcarsku objevilo. Pisatelé ho našli v brožuře z roku 1985. Tehdy se také uvádělo, že společné sprchování předejde plýtvání.

Zdroje info: prozeny.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay