Jak správně používat robotickou sekačku, aby byl trávník dokonalý

Automatická robotická sekačka dokáže ušetřit hodně práce. Musíte však vědět, jak s ní správně zacházet a na co si dát pozor, aby byl trávník stále krásný. S tím vám pomohou následující praktické rady.

Pravidelné sekání

U robotické sekačky nepočítejte s tím, že si poradí s vysokou přerostlou trávou. Její efektivita spočívá v pravidelném udržování krátce střiženého trávníku. Aby mohla dobře odvádět svou práci, musí se používat poměrně často ještě předtím, než bude trávník příliš vysoký. Z toho důvodu je dobré nezapomínat i na klasické sekání, které oceníte například na jaře, kdy bude vaším úkolem hlavní střih trávy. Následně už můžete trávník víceméně po celou sezónu udržovat právě robotickou automatickou sekačkou.

Vhodné počasí pro sečení trávy

Pokud máte na zahradě okrasné rostliny, nebo jiné plochy, u kterých nechcete, aby je sekačka navštívila, je dobré instalovat obvodový drát. Ten se postará o to, aby se sekačka držela pouze v daném místě. I přesto, že robotická sekačka může pracovat sama víceméně kdykoliv, je dobré dodržovat pravidlo, že nejlepší je sekání v chladnějším počasí, kdy předpověď počasí slibuje v dohledné době déšť. Zabráníte tím přesychání trávníku a vzniku nevzhledných žlutých míst.

Foto: Pixabay

Kvalitní robotická sekačka vhodná pro vaše potřeby

Obecně jsou robotické sekačky vhodné snad pro každý pozemek. Problém může nastat ve chvíli, kdy máte na zahradě schody, nebo je do prudšího svahu. Naopak v situaci, kdy máte na zahradě ucelený rovný trávník, který chcete udržovat krátce střižený, jde o ideální volbu, která vám může pomoci s pravidelnou údržbou. Z praktického hlediska je dobré pečlivě postupovat při výběru konkrétního modelu tak, aby nabízel všechny požadované funkce. To může znamenat například časovač, kdy nastavíte jaké dny a po jakou dobu chcete, aby sekačka sekala. Výhodou je i možnost dálkového ovládání například přes mobilní telefon pomocí aplikace.

Zdroj: https://www.nkz.cz/praxe/naradi-technika/roboticke-seceni-na-co-se-nejvice-ptate a https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-294142-sverte-sekani-travy-roboticke-sekacce

Náhledové foto: Pixabay