Jak se zbavit pavučin

Pavučina

Nejenom během léta se mohou v bytě objevit pavučiny, které jsou nápadné především v rozích místností. Tam se totiž pavoukovi nejlépe daří stavět si svou rozsáhlou síť. Rozestoupený prostor mezi stěnami je na pletení pavučiny ideální, ovšem v domácnosti nebudí příliš dobrý dojem, a proto opět dojde nevyhnutelně na střet člověka s přírodou.

Pavouci a naše domácnost

I když je to ve skutečnosti tak, že pavouci do nich pavučin chytají hmyz a jsou nám tak užiteční, převládá v nás spíše obava a strach z pavouků, kteří na vás mohou z pavučiny vyskočit, v lepším případě jde pak o zmíněnou estetickou stránku věci.

Pavouk většinu času jen číhá na svou kořist na pavučině a o vás se nikterak nestará. Zpravidla navíc brzy pochopí, že v lidských obydlích toho většinou moc nepochytá a jde o dům dále. Vám pak zbyde spousta prázdných sítí, které na první pohled budí dojem nepořádku a špíny.

A i přes veškerou snahu o vysávání pavučin hadicí vysavače je další pavouk brzy tam, kde byl ten předchozí, samozřejmě i se svojí sítí. Vám nezbyde nic jiného než se dát opět do práce a proti pavučinám znovu rázně zakročit.

Pavučina

Foto: Pixabay

Prevence je základ

Většina pavouků, ale i jiného hmyzu, nesnáší vůně různých aromatických olejů. Postavit jim do cesty můžete prakticky cokoliv, ale je potřeba aby vůně byla opravdu aromatická. Zkuste proto třeba mátu, nebo levanduli. Zapálit také můžete i vonné aromatické svíčky s vůní citronového citrónu, po vůli jim nebude ani eukalyptus nebo čajovník.

Pomocí štětiček tak naneste na stěny stopy těchto pro pavouka odpudivých vůní a pavouk pro tentokrát vezme do zaječích. Vymeťte nakonec i poslední zbývající pavučiny, třeba pomocí staré ponožky. Pavučiny se na ponožku dobře nachytají a vy tak budete mít konečně zasloužený klid. Pavouk k vám již nikdy nezavítá a zbytky po jeho pobytu už vám nebudou kazit dojem z uklizené místnosti.

Zdroje informací: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/18220-bojujete-s-pavucinami-s-temito-tipy-se-jich-zbavite-nadobro

https://prima-receptar.cz/10-prirodnich-zpusobu-jak-se-zbavit-pavouku-v-dome/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.