Jak správně používat chytrý telefon? Pozor na chyby, které snižují výkon baterie

mobil

Chytrý telefon je běžnou součástí takřka každého z nás. Jsou tací, co ho mají permanentně v ruce. Zkrátka těžko si to bez mobilu dokážeme představit. Jenže nesprávným používáním snižujeme jeho výkon. Na co si dát pozor?

Jak správně používat mobil, aby nedocházelo ke snížení jeho výkonu? Co dělat, aby vám baterie déle vydržela? Jakých chyb je dobré se vyvarovat?

Péče o baterii v telefonu

Aby váš chytrý telefon dobře fungoval, je důležité starat se o jeho baterii. Při nabíjení telefonu je třeba dodržet jisté zásady. Však v důsledku nesprávného používání se telefon po čase může vybíjet mnohem rychleji. Aktuálně jsou nejběžněji používané baterie v mobilech lithium-polymerové a lithium-iontové. Disponují velkou kapacitou a nejsou tak těžké. Jejich výkon nicméně závisí na správném používání.

Co dělat a nedělat během nabíjení telefonu

Během nabíjení řada používá svůj telefon. Odborníci však nedoporučují hrát ani dívat se na filmy během nabíjení. Komunikace na sociálních sítích však během nabíjení příliš škody nenadělá. Diskutabilní je nabíjení přes noc. Ponechání mobilu v nabíječce přes noc nikterak viditelně baterii nepoškodí. Je to dáno tím, že dnešní chytré telefony dokáží ohlídat přísun energie samy, tudíž netřeba se obávat případného „přebití“.

Pozor je třeba si dát na přílišné přehřívání, které by mohlo zapříčinit oxidaci. V jejímž důsledku by se pak kapacita baterie mohla rapidně snížit. Pakliže používáte ochranné obaly a pouzdra, je vhodné je třeba před nabíjením sundat.

telefon

Foto: Pixabay

Pozor si dávejte na extrémní teploty

Pro mobily jsou rizikem extrémní teploty. Při nízkých se procesory zpomalují, nabíjení se rychle vybíjí, a dokonce se může telefon vypnout. Oproti tomu vysoká teplota může způsobit přehřátí telefonu, až dokonce jeho vznícení. Při takových teplotách se vyplatí používat telefon méně.

Péče o chytrý telefon

Chraňte ho před přehříváním. Při nabíjení vždy sundejte pouzdro nebo obal. Snažte se vyhnout úplnému vybití telefonu. Nikdy nepoužívejte neoriginální neověřené nabíječky.

Zdroj: dobrenoviny.sk, mobilizujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay