Mikrovlnná trouba

Jak snadno vyčistit rošty z trouby

Dnes se zaměříme na problém, který určitě zná každý z vás. Řeč bude totiž o špinavém roštu ve vaší troubě. Můžete se snažit, jak chcete, ale mastnota a nečistoty se zde dříve nebo později usadí v takové míře, že je na čase pořádné čištění. Dnes si představíme způsob, který je snadný a měl by zvládnout odstranit znečištění.

Prášek na praní, starší utěrka a voda

Pokud tedy potřebujete očistit rošt z trouby, zkuste tento způsob. Potřebovat na něj budete věci, které máte v domácnosti. Netřeba žádných speciálních prostředků, za které byste museli utrácet peníze navíc. Vezměte si tedy prášek na praní, jednu starší utěrku a připravené “rekvizity” doplňte ještě o obyčejnou vodu a starší pohár či sklenici na zavírání. Pokud nechcete použít prací prášek, lze použít i přípravek na nádobí.

Vše probíhá ve vaně

Pak již stačí jen postupovat dle následujícího návodu. Ten spočívá v tom, že na dno vany rozprostřete onu jednu starší utěrku. Zejména kvůli tomu, aby rošt nepoškrábal povrch vany. Poté umístěte na takto připravenou plochu rošt či rošty, které chcete zbavit mastnoty a zapečených nečistot. Poté již jen napusťte vanu horkou vodou tak, aby byla mřížka pod vodní hladinou. Dále si vezmete připravenou uzavíratelnou sklenici, do ní nasypete asi půl šálku pracího prášku a zalijete opět horkou vodou. Sklenici zavřete a pořádně protřepte.

Zasypte rošt ve vaně

Následný postup vás již jistě napadne. Přisypte směs do vany a k ní přidejte ještě trochu pracího prášku (již bez namáčení do horké vody). Takto nechejte vanu několik hodin, aby čistící směs působila na nečistoty. Nejlépe uděláte, když necháte čistící namočený rošt přes noc. Po vynětí roštu z kapaliny rošt otřete a pořádně jej ještě jednou očistěte houbičkou. Nyní již půjde nečistota ihned a zcela bez námahy dolů.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *