01_posilovna

Zařiďte si domácí posilovnu

Pravidelné chození do posilovny je jistě chvályhodnou aktivitou, která vašemu tělu jistě prospěje. Ne každý si ale dokáže najít na časté cestování do posilovny čas, nemluvě o motivaci. A koneckonců, dlouhodobé cvičení v posilovně může být v součtu také pěkně drahou záležitostí. Pro řadu lidí by proto bylo z těchto důvodů mnohem výhodnější cvičit doma. Tam jim ale chybí vybavení. Zdánlivě neřešitelná situace ale řešení přece jen má: domácí posilovnu.

Obývací pokoj přestavovat nemusíte

Na první pohled by se mohlo zdát, že domácí tělocvična je výsadou pouze velkých domů, jejichž majitelé si mohou dovolit obětovat alespoň středně velkou místnost bez větších problémů. Opak je ale pravdou, funkční domácí posilovnu si lze totiž zařídit už na prostoru s plochou jen o něco málo větší než 10 m2. Pokud nemáte k dispozici samostatnou místnost, postačí tak i místo vyčleněné v části některého většího pokoje.

02_posilovna

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co by měla posilovna splňovat?

Prostor, který bude sloužit jako domácí posilovna, by měl být ideálně větraný. Pokud ale okno nemá – což se může snadno stát pokud se posilovnou stane např. místnůstka původně zamýšlená jako komora apod. V takovém případě by měla být instalována dodatečná ventilace.

Vzhledem k tomu, že posilovací stroje mohou být poměrně těžké, je třeba věnovat zvýšenou pozornost kvalitní podlaze. To musí vydržet namáhání, současně ale být také snadno omyvatelná. To však neznamená, že musíte podlahu hned měnit. Zvláště pokud nevíte, jestli to s domácí posilovnou vlastně myslíte opravdu vážně, není na místě hned kompletně měnit podlahu. Ať již je v místnosti dřevo, laminát, nebo třeba linoleum, podlahu pod stroji spolehlivě ochrání ochranná podložka.

A stroje?

Když máte vhodný prostor, je na řadě koupě vybavení. Při jeho výběru je nutné si ujasnit, kdo bude posilovnu využívat a proč. Budou třeba spíše stroje pro aerobní cvičení jako rotoped nebo třeba veslovací trenažér? Anebo u vás najde místo spíše posilovací lavice? V každém případě nelze zapomínat ani na prostor, kde se budete protahovat, případně kde bude prostor na podložku na cvičení a kde budete moci cvičit s činkami, vlastní vahou apod.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

1 komentář

  1. Libor Odpovědět

    Cvičím 40 let a nakonec jsem u domácí posilovny skončil a to z důvodu zavření fitek. Fitka jsou nenahraditelná svoji sociální funkcí, najdete zde nové známé, více se i snažíte vyrovnat těm pokročilejším, máte srovnání, motivaci, dozor trenéra, který naučí správné vykonávání cviků, můžete se zde i seznámit. Začátečníkovi bych domácí fitko nedoporučil hlavně z důvodu neznalosti techniky základních cviků. Kdo je už ostřílený, může si fitko vybavit rozměrově nenáročnou konstrukcí umožňující procvičit celé tělo, touto cestou jsem šel i já a jsem nadmíru spokojen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *