Pračka

Jak si usnadnit praní a žehlení?

Praní a žehlení prádla asi příliš nikdo neholduje. Možná je to tím, že ať děláme, co děláme, koš na prádlo je neustále plný, je potřeba připravit prádlo k žehlení nebo nalézt ztracené ponožky za pračkou. Pokud, ale provedeme několik změn v organizaci prádelny, může nám to praní a žehlení, alespoň trochu zpříjemnit a usnadnit celý ten stále se opakující proces. A jak na to? Jaké změny provést? Tady je pár tipů.

Přidejte poličky

Zřejmě není nic horšího než, když zapadne ponožka za pračku. Pohled na zaprášené trubky a hadice za pračkou totiž není moc příjemný. Nejlepší je tedy přidat za pračku poličku. Získáte díky tomu nejen další pracovní a úložný prostor, ale vaše prádelna bude rázem vypadat lépe.  Obzvláště v malé prádelně budou skvěle sloužit i poličky nad pračkou nebo sušičkou. Budou také vypadat daleko lépe než skříňky. Poličky totiž nebudou prostor opticky zmenšovat a dá se do nich lépe dostat, když hned potřebujete podat nějaký přípravek. Díky poličkám také udržíte všechno daleko lépe organizované, a co na očích nebude chtít, jednoduše schováte do košíků nebo jiných nádob.

Přístroje nad sebou

Další možnou změnou je naskládat pračku a sušičku nad sebe, zvláště pokud nemáte v prádelně moc místa, se vám tato změna vyplatí. Zároveň si usnadníte přesunování mokrého prádla z pračky do sušičky, aniž byste nacákali mokrým prádlem všude kolem.

Pro lepší žehlení prádla

Pokud pověsíme jemné prádlo nebo košile na věšák, zůstanou na prádle vytlačené stopy tam, kde bylo přeloženo. Skvělým řešením je takové jemné prádlo pověsit na ramínko a zavěsit na tyčový věšák nebo kamkoliv půjdou ramínka zavěsit.  Přes noc prádlo krásně uschne a lépe se pak žehlí. A pokud příliš neholdujete ani žehlení, můžete sice chodit ve zmačkaném prádle, ale lepší bude pořídit si skládací žehlící prkno, které se dá použít na jakýkoliv povrch. Práce bude hned snadnější.

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *