Odstranění graffiti

Jak si poradit s nevzhlednými graffiti na vaší fasádě?

Graffiti na fasádách budov je dlouhodobě přetrvávajícím problémem, se kterým se snaží bojovat velké množství majitelů objektů a ploch. Vždy se najde někdo, kdo bude mít potřebu si v noci vzít na sebe tmavé oblečení, kuklu a jít sprejovat cizí majetek. Ve většině případů se nejedná o žádné dech beroucí kresby, ale o nápisy a malby, které kazí vzhled daných ploch. Jak si s graffiti poradit, pokud se objeví i na vaší fasádě rodinného domu?

Vlastními silami zvládnete, ale ne dokonale

Spreje pro graffiti disponují vysokou kryvostí a velmi dobře přilnou k savým i nesavým materiálům. O odstranění graffiti se můžete pokusit i vlastními silami. U savých materiálů, jako jsou právě fasády, bývá problém v tom, že barva projde do struktury materiálů a do všech pórů. Vlastními silami lze odstranit jen část malby, ale jen velmi těžko dosáhnete takového stupně vyčištění, aby povrch vypadal jako nový. Obrysy většinou zůstanou. U nesavých materiálů, jako plast nebo kov zase při neodborném odstraňování můžete poškodit podkladovou vrstvu.

Graffiti

Obraťte se na odborníky

Jestliže chcete odstranit graffiti z vaší fasády tak, aby nedošlo k poškození podkladu a zároveň byl výsledek dokonalý a na povrchu nebylo poznat, že zde byly ještě nedávno kresby sprejem, je potřeba se obrátit na profesionály. I v této oblasti lze najít profesionální společnosti, které vědí, jak odstranit graffiti. Odborníci dokáží vybrat správnou technologii čištění podle druhu graffiti a druhu podkladu. Nejprve nanesou nátěr se správným pH, kterým sprej rozpustí a pak následně provedou čištění pomocí technologie tryskání. Jak tato metoda funguje v praxi, se můžete podívat v tomto článku a na videu níže:

Nechte si udělat i následnou ochranu povrchu

Bohužel velmi často platí, že pokud si sprejeři jedno místo již oblíbili, budou se na něj vracet a malovat znovu. I v této oblasti nabízí specializované společnosti řešení. Řešením jsou nátěry proti graffiti. Pokud necháte natřít povrch antigraffiti nátěrem, jeho vyčištění pak zvládnete dokonale i vlastními silami. Firmy vám mohou podle druhu nátěru dát i prostředek, se kterým odstraníte graffiti. Nebo si můžete u firem objednat i servis, díky kterému se o odstranění graffiti postará firma za vás třeba na 3 roky zdarma. Stačí nahlásit problém a firma jej rychle vyřeší.

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *