Jak si doma vyrobit příjemnou sůl do koupele?

sůl

Péče o vaše tělo v době únavy je důležitější, než si vůbec dovedete představit. Námaha, stres, i nepohoda ve vašem těle mohou vyvolat různé problémy. Jak trochu zabrzdit příliš vysoké tempo života? Dopřejte si například domácí lázně. Vyrobte si do vany vonnou koupelovou sůl. Povzbuzuje smysly, uvolní svaly a dodá sílu i vaší pokožce.

Sůl do koupele a její blahodárné účinky

Vůni esenciálních olejů a jejich význam znali již naši předkové, není tedy žádnou novinkou, že se právě tato vonná ingredience přidává i do soli do koupele. Ať se rozhodnete pro sůl mořskou, která dodá tělu potřebné minerály, anebo pro sůl epsomskou, která obsahuje potřebný hořčík pro vaše svaly, rozhodně nešlápnete vedle.

sůl

Foto: Pixabay

Koupelovou sůl skladujte vždy v dobře uzavíratelných nádobkách na suchém místě. Do soli můžete přidat na uvolnění a relaxaci i pár kapek levandulového extraktu. Kdo má rád osvěžující vůni, může si naservírovat mátu. Na dýchací cesty pomůže zase eukalypt. Vždy se ujistěte, že nádobky, v nichž chcete vonnou sůl uchovat, jsou čisté a suché.

Co přidat do solné směsi?

Nic nezkazíte přidáním suchých vonných bylinek nebo lučních květů. K dokonalému propojení všech smyslů nezapomeňte přidat i přírodní barvivo. K tomu vám může dobře posloužit i některé koření, jako je například kurkuma.

Nádech žlutooranžového zbarvení dodá tělu i psychickou pohodu, navíc bude připomínat vůni dálek. Nebojte se experimentovat. Koupelová sůl občerstvuje, regeneruje a probouzí smysly právě díky přírodním vůním. Tak proč si doma neužít maximálního pohodlí?

Kdo má rád vůni čerstvých květin či rostlin, tomu nesmí chybět v koupelové soli ani vůně lístků z růží či zeleného čaje. Přidat můžete i dvě lžíce kokosového, mandlového, nebo avokádového oleje. Na svěží mysl se hodí například i citron s rozmarýnem. Každý si najde zkrátka to své.  Je však potřeba počítat s tím, že expirace u těchto produktů není příliš dlouhá.

Jsou i lidé, kteří se trápí s otoky a bolestí kloubů. Není nic jednoduššího než přisypat do vany epsomskou sůl. V teplé vodě se z epsomské soli uvolňuje hořčík. Síran hořečnatý je na otoky či bolest svalů a kloubů nejlepší pomocník. Běžně ho tak koupíte v každé drogerii. Pak už nezbývá nic jiného než se naložit do teplé lázně.

Zdroje informací: https://prima-receptar.cz/vytvorte-si-domaci-koupelovou-sul-jednoduchy-recept-pro-relaxaci-a-peci-o-telo/

https://www.ireceptar.cz/zdravi/domaci-sul-do-koupele-30000903.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.