Žehlička

Jak se vyhnout žehlení?

Také nemáte rádi žehlení? A když už se k němu schyluje, nejraději byste utekli?  Potom určitě uvítáte dobré rady, jak to udělat, abyste s žehlením co nejvíce šetřili. Stačí jen vědět, jak prát a jak s oblečením následně po praní zacházet.  Pár jednoduchých triků, vám ušetří spoustu práce.

Volte méně otáček

Když budete dávat prádlo do pračky, nastavte méně otáček.  Pokud bude otáček méně, při vytahování prádla z pračky pak nebudete vytahovat zmačkané a pomuchlané prádlo.  Zkuste tedy naprogramovat méně než 1200 otáček.  Druhým krokem k tomu, abyste nestrávili další večer se žehličkou je správné věšení prádla. Jakmile prádlo vytáhne z pračky, tak ho pořádně protřepejte a obraťte ho naruby. Pokud jste tak již neučinili před praním. Při věšení pak kolíčky dávejte na místa švů, ať nezůstanou na prádle otisky. Věci z jemných materiálů jako jsou např. halenky, svetříky, trička, ale i svetry, dávejte na ramínka. Snadno tak uschnou.

Sušička prádla místo žehlení

Jestliže máte sušičku, využijte i ji. Většina dnešních sušiček má skvělý program na rozpoznání ideální vlhkosti pro dané prádlo.  Prádlo se nejen rychle a snadno usuší, ale nebude ani pomačkané.  Pokud jste tedy o sušičce uvažovali i z ekonomických důvodu, neváhejte, budete příjemně překvapeni.

Další způsoby, jak se žehlení vyhnout

Existují i další způsoby, jak se žehlení vyhnout a nejedná se o nakupování oblečení z nemačkavého materiálu.  Naopak, vyzkoušejte raději kvalitní prací prostředky, se kterými bude prádlo nadýchanější.  Kousky oblečení, které potřebují přece jen trochu narovnat, složte do kostky a tuto malou plochu přejeďte žehličkou. Mnohdy to postačí.  Další co můžete udělat, je nežehlit ponožky a spodní prádlo. Sice se říká, že ponožky se žehlí kvůli zahubení bakterií, ale dnes už je to spíše mýtus. Většina lidí dává ponožky z prádla rovnou do skříní a jejich žehlení je tak už přežitek.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *