01_plisen

Jak se v bytě zbavit plísně

Máte u vás v bytě nebo domě problémy s plísní, která se objevuje na zdech? Není nic jednoduššího než nyní dávat pozor a podívat se na způsoby odstranění plísně. Jde o metody, ke kterým nepotřebuje zvláštní chemické přípravky. Jde tedy o snadné a efektivní nástroje, jak s plísní ve vašem interiéru bojovat. Pojďme s je tedy představit!

Použijte peroxid vodíku

První látku, kterou s dnes představíme je známý peroxid vodíku. Jde o jednu z neúčinnějších látek, s kterou můžete vytáhnout do boje s plísní. Použijte je tak, že s vezmete 3% roztok peroxidu vodíku. Te lze buď jako zředěný na 3 % zakoupit, či prostě nakupte peroxid a smíchejte jej s vodou. Následně jej umístěte do rozstřikovače a nastříkejte roztok na postižené místo.

Ocet

Další látkou, která odstraňuje plíseň je obyčejný ocet. Právě jeho antiseptické účinky jsou klíče k této jeho schopnosti. Zředěný ocet nalejte do nádobky s rozstřikovačem. Poté opět nastříkejte tekutinu na plesnivá místa. Po asi 60 minutách místo otřete a následně naneste citrónovou šťávu. Při otírání a nanášení citrónové šťávy postupujte šetrně.

Jedlá soda

Poslední látkou, kterou si dnes představíme, a která má účinky, jež mohou odstraňovat plíseň z všeho interiéru je jedlá soda. A pokud si říkáte, že neexistuje problém, který by tato sloučenina nevyřešila, máte naprostou pravdu! Jde o opravdu univerzálního pomocníka v domácnosti. Nyní jej využijeme v boji proti plísni. Vytvořte si roztok, který se bude skládat z následujících přísad. Jedlou sodu, vodu a ocet. Přesná množství nejsou potřeba nikterak dodržovat. Je však důležité, aby šlo o vysoce koncentrovaný roztok této sody. Následný postup je jednoduchý a do velké míry podobný jak výše uvedené. Nastříkejte vysoce koncentrovaný roztok na místa, která jsou zasažena plísní a po nějaké době místa otřete houbičkou.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *