Jak se staví dřevostavba na klíč?

Dřevostavba na klíčDřevostavba na klíč patří k nejrychlejším typům bydlení v soukromém vlastnictví, jaké si lze na českém trhu pořídit. Navíc jde o stavby ekologické a nízkoenergetické a často i pasivní. Vše záleží na přání budoucího majitele.

Dřevostavba na klíč? Otázka tří týdnů…

Rychlost výstavby dřevostaveb na klíčdřevostaveb na klíč je různá. Ovšem ty nejrychlejší firmy dokáží na zelené louce postavit plnohodnotné obydlí za pouhé tři týdny. Rozeznat tyto firmy je velmi lehké: dřevostavbu sestavují na místě jen z několika málo kusů. Na staveniště dopraví již celé stěny a střešní panely s kompletně zabudovanou elektroinstalací a zhotovenou venkovní fasádou.

Základem rychle a kvalitně vybudované dřevostavby je podrobný a pečlivě vypracovaný prováděcí projekt. Realizace samotná je pak svěřena zkušené a perfektně sehrané montážní partě, ve které má každý člen své stálé místo.

Foto: Pixabay

Stavba dřevostaveb vždy začíná zarovnáním terénu a položením základové desky. Po jejím dostatečném usazení je přikročeno k samotnému montování dřevostavby na klíč. Jednotlivé části domu potřebují k ustálení a správnému dosednutí určitý čas a tento proces nelze žádným způsobem urychlit, aniž by byla ohrožena trvanlivost a kvalita stavby. Díky moderním technologiím a materiálům však výstavbu dřevostavby nenaruší ani vrtošivé rozmary počasí.

Co je třeba zajistit?

Přístup na pozemek pro kamiony a jeřáb. Žádná dřevostavba se bez těchto pomocníků neobejde a řešit vše na poslední chvíli by se nemuselo vyplatit.

Propojení inženýrských sítí. Tento úkon obvykle v základní ceně dřevostavby zahrnut nebývá. Je třeba si pro připojení sjednat speciální firmu. Je také nutné zakoupit stropní svítidla podle vlastního vkusu, protože v tomto bodě montážní parta obvykle končí vyvedením elektrického kabelu ze stěny nebo stropu.

Nezbytné vybavení domu. Obvykle mezi ně patří kuchyňská linka, hromosvod a zabezpečovací zařízení. Bez nich mohou být první dny v novém domě krušné. Vše ostatní lze vyřídit pohodlně až o něco později.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.