Jak se starat o utěrky, hadry a houbičky

Mytí nádobí

Úklid je nedílnou součástí starosti o domácnost. Využíváme pro něj nejrůznější hadříky, houbičky, mopy a další pomocníky. Někdy ale zapomínáme, že stejnou starost potřebují i ony samy. Rozhodně nejde o samoúčelnou aktivitu, právě naopak. Správná starost o všechny tyto pomůcky k úklidu se projeví v delší životnosti a tím i úspoře peněz, stejně tak se jedná o krok důležitý z hlediska hygieny.

Houbičky na mytí nádobí

Každá domácnost, kterou obývá větší počet členů rodiny, vyžaduje důslednost při úklidu a údržbu potřebných pomůcek jako jsou hadříky na prach, houbičky na nádobí, mopy na podlahu a jiné. Nejen houbičky na nádobí jsou totiž v neustálém kontaktu s vodou a nečistotami. Mohou se v nich množit škodlivé bakterie, mohou začít zapáchat apod.

Houbičky, které jsou plné vody je potřeba nejprve důkladně propláchnout horkou vodou. Poté je nechte trochu oschnout a na krátký čas je vložte do mikrovlnné trouby. Houbičky tím zbavíte pachu a budou opět jako nové. Mikrovlnné záření má tomto případě totiž dezinfekční účinky. Zbaví tak houbičky případných mikroorganismů, které nejsou schopny v houbičkách za těchto podmínek přežít.

Hadříky

Foto: Pixabay

Péče o hadříky

Nezapomeňte však na to, že i hadříky po styku s vodou po delší době zapáchají. Je proto potřeba je nejprve co nejvíce vyždímat. Hadříky na nádobí potom propláchněte v přípravku na nádobí s vodou a pověste jako prádlo. Pokud budou vaše hadříky na nádobí opravdu silně znečištěné a budou páchnout, vyvařte je v octové vodě, nebo je zkrátka vyměňte za nové.

Za zmínku stojí i správná péče o utěrky, které jsou mnohdy mastné, a i je je potřeba udržet hygienicky čisté. Utěrky lze prát s octem, který zaručeně zbaví utěrky pachu, a navíc je odmastí. Ocet funguje jako dezinfekční prostředek, který vyčistí nejen vaše utěrky, ale zbaví nepříjemného pachu i vaši pračku.

Zdroj informací: https://primanapady.cz/clanek-294844-jednoduche-ale-cenne-rady-jak-pecovat-o-houbicky-a-hadriky-na-cisteni-aby-se-z-nich-nestal-nepritel-naseho-zdravi

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.