Zelená voda

Jak se efektivně zbavit zelené vody v bazénu

Horké dny se staly realitou a léto je v plném proudu. Po deštivém období zase ožily bazény. Mnozí z nás ale došli k velmi nepříjemnému překvapení, když se setkali se zelenou vodou. V minulosti se jednalo na veřejných plovárnách o běžnou záležitost a nouze nebyla ani o užovky či žáby. Minulý režim je ale dávno pryč a zelená barva do bazénu nepatří. Jak se ale řas zbavit? To vám prozradíme právě v tomto článku. Nepůjde o nic extra složitého.

Úprava pH jako základ

V první řadě se zaměřte na to, abyste měli v bazénu správné pH prostředí. Nic složitého. Stačí pouze pořídit tabletový pH tester. Klasické lakmusové papírky ukazují nepřesně, a tak určitě nešetřete. Dosáhnout byste měli ve finále pH prostředí o hodnotě 7,2. Je-li vyšší, použijete prostředek pH-, v případě nižšího pak pH+. Většinou ale bývá pH prostředí příliš vysoké. Po změně pH už můžete přejít k úpravě vody.

Měření pH

Měření pH: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Vločkovač v hlavní roli

Právě díky vločkovači byste měli dosáhnout toho, že se zbytky řas a nečistoty nakupí do větších shluků. Tím pádem je poté budete prostřednictvím vysavače jednoduchým způsobem transportovat mimo samotný bazén. Po aplikaci vločkovače by měla jet po několik hodin filtrace. Voda se kompletně promíchá a chemické procesy zapříčiní vznik oněch shluků. Po několika hodinách filtrování filtraci vypněte a nechte vodu 10 hodin stát, aby se vše ustálilo. Nečistoty pak najdete na dně a vysajete.

Čistý bazén

Čistý bazén: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Lze použít i Rozjasňovač či Savo

K projasnění vody se používá prostředek označovaný jako Rozjasňovač. Do vody by měl jít několik hodin před koupáním, aby se dokonale rozpustil. Jinak také mnohdy lidé šetří a do vody v pravidelných intervalech nalévají Savo. I tento tradiční prostředek dokáže vodu udržet čistou, nicméně je třeba myslet na jeho pravidelnou aplikaci. Savo také zabíjí živé organismy. Výborné jsou i tablety 5+1 obsahující vločkovač jako jednu ze složek.

Zelená voda v bazénu: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *