Chléb

Chléb na čištění stěn a další rady pro jednodušší úklid domácnosti

Udržení pořádku v domácnosti je často poměrně nelehkým úkolem ani pro zkušenou hospodyňku. Potřebovat k tomu nebudete nijak horentní finanční částky. Stejně tak se obejdete bez různých chemických prostředků. Ostatně už naše babičky si v minulosti věděly rady a dokázaly udržet domácnost v naprostém pořádku. Znaly totiž mnohé triky, které určitě platí i dnes. My se na některé zaměříme právě v tomto článku.

Obyčejný glycerol

Velmi nepříjemné jsou především nejrůznější skvrny. K odstranění mnohých přitom stačí pouze obyčejný glycerol. Funguje perfektně na skvrny od čaje, vajec či kávy. Eliminuje jak ty na nábytku, tak i nejrůznější šmouhy na koberci. Výborný je také v případě zamlžování okenních tabulí. Na skrvny můžete použít také třeba borax, technický benzín nebo čpavek.

Chléb a vanilkový cukr v hlavních rolích

I obyčejný chleba dokáže při úklidu dokonale pomoct. Výborný je na čištění stěn. A co teprve taková kávová sedlina? Výlevky umyvadel a van se před ní třesou už několik desítek let. Velmi nepříjemný je zápach ze sáčku mnohých vysavačů. Stačí vám přitom jednoduchý trik. Vysajete prstě trochu vanilkového cukru.

OcetOcet: Zdroj obrázku Pixabay.com

Efektivní leštění nábytku

Jak nábytek, tak i okna vyleštíte naprosto skvěle díky dětskému šamponu kombinovanému s teplou vodou. Vyleštit takto není problém ani nerez, mosaz, případně porcelán. Výborným pomocníkem je také ocet. Ten odstraní mimo jiné také vodní kámen. Zkuste si někdy dát součásti kohoutku na vodu do octové lázně na několik hodin. Zjistíte, že samotný vodní kámen se z povrchu kovu jednoduše odloupne. Fakticky nebudete muset dělat vůbec nic. Na vodní kámen pomůže také citronová šťáva. Ta na rozdíl od octa až tolik nečpí. Její účinnost je ale přece jenom poněkud nižší.

Chléb: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *