arizona sestava

Jak pečovat o koženou sedačku?

Kožená sedačka vyžaduje velmi precizní přístup k údržbě, pokud chcete, aby vám dlouho vydržela. Jde o přírodní materiál, který se záhy začne rozkládat. Jak tomu předejít? Pravidelnou impregnací, čištěním a použitím správných přípravků.

Základem péče je čištění kožené sedačky alespoň dvakrát ročně. Je tomu tak nejenom kvůli odstranění nečistot, ale také kvůli nutnosti aplikace speciálních přípravků, které zlepšují kvalitu materiálu a zaručují jeho dlouhou životnost. Bez použití těchto látek by se kůže začala drolit a trhat. Čím více budete dbát na použití správných čistících přípravků a postupů, tím méně budete muset při dalším čištění drhnout důsledky starších nečištění. I proto se doporučuje dodržovat doporučená dvě čištění ročně, ne méně. Navíc vám kožená sedačka vydrží v krásném stavu o mnoho déle.

Hladká kůže

Hladkou useň znáte asi všichni. Jde o nejvýraznější úpravu kůže, jakou známe. Hladká kůže se používá v galanterii, při výrobě nábytku a v koženém provedení bývají i interiéry automobilů. Pokud někdo přemýšlí o kůži v interiéru, zpravidla si představí tento typ.

Hladká kůže je lesklá, mírně chladivá, elegantní. Ošetřuje se otřením utěrkou z mikrovlákna. Tou pak na kůži naneste suchou pěnu, kterou kůži jemně očistíte. Pěnu setřete po několika minutách působení.

Levana

 

Zdroj obrázku: bytcentrum.com

Broušená kůže

Useň broušená po rubu nebo líci je prodyšnější, než hladká kůže. Může více hřát, ale ne natolik, aby nám to v létě vadilo. Rustikálním vizuálem zaujímá hlavně milovníky přírodních materiálů a minimalisty. Broušenou kůži čistíme na sucho, protože by ji vlhkost mohla zničit.

K čištění použijeme speciální gumový kartáček na broušenou useň. Poté naneste přípravek proti vysušení usně, aby se kůže časem nerozpadla, následně sedací soupravu naimpregnujte. To je velice důležitý krok, který při náhodném polití pomůže odpudit tekutinu a tím látka zabrání promočení, jež by mohlo materiál znehodnotit.

arizona sestava

Zdroj obrázku: bytcentrum.com

Zdroj náhledového obrázku: bytcentrum.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *