Jak se doma zbavit hmyzu

Komár

V létě je to problém, který sužuje většinu lidí. Hmyz. Jak se těchto otravných tvorů zbavit? Pár tipů vám dnes nabídneme. Pojďme tedy na to!

Jak na komáry

Častým hmyzem, který nás obtěžuje, je komár. Mezi prvními tipy zmíníme, že komáry lze odradit určitými rostlinami, které je odpuzují. Jaké rostliny to jsou? Například muškáty, afrikány, pelyněk, levandule nebo šanta kočičí. Osázením parapetu můžete zmírnit riziko komárů. Lístky či části rostlin si pak můžete vzít i do interiéru. Komárům nevoní i další věci. Například hřebíček či skořice. Pokud pověsíte po domě pár látkových pytlíčků s tímto kořením, komáry by to mělo odradit.

Vosa

Foto: Pixabay

Zbavte se sršňů a vos

Neobvykle nepříjemní jsou i sršni a vosy. Tento hmyz vás nejen otravuje, ale může vás i poranit. pro některé pak může být až smrtelně nebezpečný. Jak je tedy odradit od návštěvy vašeho domu? Vos se můžete zbavit použitím umělohmotné pasti, do které nalijete sladkou šťávu či pivo. Určitě znáte ony pet lahve, s obráceným hrdlem, které umožní vosám vstup do pasti, avšak již ne vyletění. Past vyrobíte, když od pet lahve odstřihnete horní část s hrdlem a odstraníte víčko. Otočíte hrdlo do druhé části rozstřižené pet lahve a na její dno umístíte právě onu tekutinu, která vosy či sršně přiláká.

Štěnice či švábi

Jde o rychle se množící s nejvíce odolné tvory, které mohou obtěžovat život obyvatelům domu. Naštěstí není úplně obvyklé, aby se v domě v hojném počtu nacházeli. Pokud jich však pár uvidíte, chce to rychle řešit, aby se vám v domě nepřemnožili. Bohužel, jak bylo již zmíněno, jde o nejvíce odolný hmyz, který můžete v domě mít. Jakmile jej tedy u vás zaregistrujete, ihned se obraťte na odborníky, kteří užijí nejčastěji postřiky na vymýcení těchto tvorů. Jednejte však opravdu rychle, čím déle budou u vás doma, tím těžší je se jich posléze zbavit.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.