Zabezpečení domů

Jak řešit zabezpečení domů

Současná doba je poměrně nejistá a člověk nikdy neví, kdy se může setkat s nějakými nekalými živly. I proto se vyplatí nechat si nainstalovat do rodinného domu, firmy, anebo jakéhokoli jiného areálu kvalitní a spolehlivé zabezpečovací zařízení. Co všechno je zapotřebí brát v potaz? Z čeho se takové zabezpečovací zařízení skládá a u jaké firmy si nechat celý systém nainstalovat? Na tyto otázky najdete odpovědi v následujících řádcích.

EZS

Z jakých komponentů je EZS složen?

Spolehlivý elektronický zabezpečovací systém by měl být složen z několika důležitých součástí. V první řadě musí obsahovat pohybová čidla, která dokážou rozeznat přítomnost cizí osoby v daném prostoru. Nesmírně důležitou roli hrají také snímače otevření, případně rozbití skleněných výplní oken a dveří. Výborná je i perimetrická ochrana v podobě infrazávor, plotových systémů nebo jiných bariér. Dále je nutné myslet i na konkrétní výstupní prvky, jimiž nejčastěji bývají siréna, GSM modul anebo kamerový záznam. Samozřejmostí by mělo být ve většině případů i napojení na pult centrální ochrany.

Komplexně řešená zabezpečovací zařízení

Když se řekne EZS, většině lidí se vybaví siréna, která houká v případě narušení prostoru. Celý systém ale dokáže chránit nejen před zloději. Obsahovat totiž může hned několik dalších ochranných prvků. Jsou jimi především:

–          detektor zaplavení,

–          hlásič kouře,

–          detektor úniku plynu,

–          detektor kouře z cigaret,

–          tlačítko pro případ tísně.

Zabezpečení domů

Obraťte se na specialisty

Uvažujete o realizaci zabezpečovacího systému? Sami se do akce určitě nepouštějte a obraťte se na specialisty. My doporučujeme společnost MACOM SECURITY spol. s r.o. nabízející komplexní služby v oblasti zabezpečovacích systémů. Spolehnout se u ní můžete na instalaci produktů nejznámějších výrobců, jako jsou Visonic a Jablotron, Dominus Millenium, Galaxy a další. Firma realizuje i revize a kompletní servis EZS.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *