Dílenský nábytek

Jak řešit úložné prostory v dílně? Optimální jsou plechové skříně

Mít v dílně nebo garáži dostatek prostoru je nesmírně důležité. Potřebujete se pohybovat bez rizika, že na něčem uklouznete, případně o nějaký ten nástroj zakopnete. Upořádat techniku a jakékoli další nástroje je nezbytné. Pořídit si ale pouze starou vysloužilou skříň z ložnice nebo obývacího pokoje by bylo přinejmenším riskantní. Proč? Na to se podíváme v následujících řádcích a zaměříme se také na konkrétní typ skříní, které rozhodně stojí do takovýchto prostor za to.

Kvalita materiálu na prvním místě

V první řadě je třeba řešit jakost materiálu, z něhož jsou skříně vyrobené. Dřevo do dílny prostě nepatří. V domácnosti dokáže posloužit dokonale, nicméně dílna či garáž je úplně něco jiného. Počítejte hlavně s tím, že skříň musí být bytelná a pevná. Vždyť technika a nejrůznější nástroje jsou vyrobené převážně z kovu. Jejich hmotnost je tak vcelku vysoká. Police tedy musí něco vydržet.

Bezpečnost nelze podceňovat

Už se vám někdy dřevěná skříň rozklížila? Pokud ano, pak víte, že se rozpadla na poměrně ostré kusy. Třísky lítaly všude. Stejně tak se vám tato situace může stát v dílně. Moderní plechové skříně jsou v tomto ohledu maximálně bezpečné. Nějaké navlhnutí nehrozí, nerozpadnou se ani pod tíhou materiálu. A případný požár? Plech mu bez problémů odolá.

Plechová skříň

Zdroj obrázku: kovoartikl.cz

A co vzhled?

Ani v tomto ohledu se dřevo s kovem nedá srovnávat. V dílnách se nejčastěji nachází velká plechová skříň v kombinaci s mnoha dalšími menšími, případně závěsným systémem na stěně a dílenským vozíkem. Celkově se takto vytvoří dokonalý dojem opravdu uklizené a velmi elegantně sladěné dílny. V profesionálních provozech jsou ostatně plechové skříně jakousi samozřejmostí, a to hlavně z hlediska BOZP. A kde si takovéto skříně pořídit za rozumné ceny? Třeba v eshopu Kovoartikl.cz.

Zdroj náhledového obrázku: kovoartikl.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *