Náhled

Jak řešit ochranu proti ptákům

Když máte okolo domu neustále ptačí výkaly a znečištěnou fasádu, určitě je třeba začít urychleně jednat. Neustálé čištění je totiž nejen zdlouhavé, ale také neefektivní. Možností ochrany proti posedávání holubů a jiných ptáků existuje hned několik. Vynikající jsou především hroty a ochranné sítě. Právě na tyto dva způsoby se zaměříme podrobněji v následujících řádcích. Doporučíme také odbornou firmu, která tento sortiment prodává a instaluje.

bodce-b20

Bodce proti holubům

Vynikající zábrany proti holubům tvoří bodce. Jedná se o tenké jehličky, jež jsou umístěny v těsné blízkosti vedle sebe. Jsou samozřejmě ostré, takže se na nich holubi v žádném případě neudrží a budou si tak vyhledávat jinou přistávací plochu. Velice jednoduchá je jejich instalace, jelikož jsou lepeny v různých šířkách silikonovým tmelem na podklad, tedy nejčastěji na parapety, okraje teras a jiná místa, kam ptáci rádi sedají.

Síť proti ptákům

Máte-li například v zahradním domku prostor, kudy se dovnitř dostávají ptáci, je třeba jej zakrýt. Bodce v tomto případě nepomohou a jako nejvhodnější se jeví síť proti ptákům. Koupit ji můžete v různých podobách. Nejčastěji jde o klasické provazové sítě, které jsou v černé či transparentní variantě. Šířku oka byste si také měli zvolit sami dle vašich potřeb. Síť by měla být vybavena i stahovacím provázkem pro mnohem jednodušší ukotvení.

sit-50-x-50-09mm-

Spolehněte se na profesionály

Jestliže si nejste jisti, že byste zmiňované typy ochrany proti ptákům nenainstalovali sami, nevadí. Můžete se spolehnout na společnost Birdoff, která vybavení nejen prodává, ale nabízí i možnost odborné instalace. Jakékoli výškové práce a také speciální ukotvení obstarají její zaměstnanci, a to za velmi výhodnou cenu. Budete tak mít jistotu, že veškeré zábrany proti ptákům budou fungovat, jak mají.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *