Lignofux

Efektivní ochrana dřeva je nezbytná

Dřevo je krásný ryze přírodní materiál, který ale nevydrží věčně. Tedy v případě, že jej nebudeme chránit. Mnohé součástí staveb jsou navíc často vystavovány negativním účinkům okolí, takže se do dřeva pouští mnohem rychleji různí škůdci. Ideální je samozřejmě kvalitní prevence, která spočívá v ochraně dřeva nátěry ještě předtím, než je napadeno. Podívejme se ovšem spíše na případy, kdy už k nákaze dojde a je třeba s ní nějakým způsobem bojovat. Jak? To vám právě v následujícím textu prozradíme…

Hmyz dokáže dřevo zdevastovat

Hmyz je doslova a do písmene všudypřítomný a dokáže dřevo kompletně zničit. Typičtí jsou v tomto ohledu mnozí škůdci. Jmenovat můžeme zejména červotoče, pilořitky, tesaříky nebo jiné nepříjemné hmyzí nepřátele dřeva. Hlavně na jaře si hledá tento hmyz tu správnou vlhkost dřeva, aby nakladl svá vajíčka a začal jeho zkázu. Statika dřeva neskutečně trpí a dochází k tomu, že je křehčí a postupně nedokáže plnit svou funkci. Zejména u krovů vše poznáte podle trousících se pilin.

Chránit dřevo je nutné

Pokud je vlhkost dřeva okolo 20 %, dřevokazný hmyz jej nemine. Kladení vajíček je totiž za této vlhkosti naprosto optimální. Dřevo byste v první řadě měli ochránit proti vlhkosti, která by se k němu neměla vůbec dostat. Pokud ano, tak jenom vyloženě krátkodobě. Optimální jsou také různé přípravky. Vybírat můžete z produktů Lignofix I-Profi. Ty dokážou hmyz v případě napadení zrovna zlikvidovat.

Zničte i dřevokazné houby

Opravdu ničivé jsou i celulózovorní a lignivorní houby. Díky jejich napadení dřevo postupem času hnědne anebo ztrácí svou dokonalou pevnost. Oslabení celulózní složky je totiž často markantní. Do ovzduší se uvolňuje také spousta nebezpečných spór, jež mohou vést i k některým nepříjemným onemocněním. Zejména dřevomorka může postupovat velmi rychle a dřevo vám bude hnít před očima. Jako ochrana mže sloužit zejména Lignofix I-Profi koncentrát.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *