spáry

Jak na tmelení spár v interiéru

Tmelení spár je velmi důležité především z toho pohledu, že vzhled kachlí je bez spár v podstatě katastrofální. Tmelení spár je možné řešit za pomocí různých látek. Nejčastěji se používá klasický akrylátový tmel různých barev, který je optimální především do míst, která nebudou permanentně vystavena vlhkosti. V takových místech se spíše vyplatí sanitární silikon. Podívejme se tedy přesněji na to, jakým způsobem bychom měli tmelit.

Volte správnou barvu tmelu

Velmi důležité je vybrat správnou barvu tmelu, jelikož jen tak budete mít celkový interiér dokonale sladěný se vším všudy. Určitě není od věci vybírat barvy poněkud tmavšího ražení, jelikož díky nim nebude až tak na očích špína, která ve spárách stoprocentně ulpí. Rozhodně si na výběru dejte co nejvíce záležet. I silikon je možné sehnat v celé řadě barevných variant, takže není problém zvolit si barvu podle svých představ.

 Příprava na spárování

Spárování není nijak složitým procesem. Povrch spáry velmi jednoduše očistíme od jakéhokoli prachu a částí, které na něm pevně nedrží. Pokud dojde k tomu, že je hloubka spáry větší, než je tomu u šířky, pak je zapotřebí spáru opatřit ještě nějakým nepřilnavým materiálem. V opačném případě byste spotřebovali obrovské množství tmelu. Ten stojí samozřejmě nemalé finanční prostředky a není nutné jim plýtvat.

Proces tmelení

Okolo spáry si dejte maskovací pásku, abyste neznečistili okolí samotné spáry. Máte-li vše připraveno, stačí pouze odstranit špičku na tmelové tubě a následně začít vypouštět tmel do spáry. Po nanesení tmelu je třeba vše zahladit prstem namočeným v mýdlové vodě. Po aplikaci pásku sejmete. Vše je možné samozřejmě řešit i bez aplikace pásky, nicméně pár korun, které za ni v obchodě dáte, vás jistě nebude nějak výrazně mrzet a vy budete moci pohodlně spárovat bez rizika znečištění okolí spár.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *