Jak řešit domácí finanční rezervu? Vsaďte na zlato

Zlato

Mít doma nějaké peníze navíc rozhodně stojí za to. Vždyť člověk nikdy neví, kdy je bude potřebovat. Finanční rezerva se tedy vyplatí. když ovšem naspoříte větší finanční obnos, určitě si ho nenechávejte jen tak v hotovosti. Ostatně míra inflace každým rokem stoupá a v loňském roce se zastavila až na 3,2 %. Naspořené prostředky tak ztrácí na hodnotě. Do čeho ovšem investovat, když komodit je na trhu spousta? Výbornou volbu představuje zlato. Proč? Důvodů se najde opravdu hodně.

Výše investice je na vás samotných

Hlavní předností zlata je bezesporu fakt, že můžete investovat již od několika tisíc korun. Není zapotřebí mít na účtu miliony jako v případě, když investujete do nemovitostí. Zlatu také nemusíte nijak zvlášť rozumět. Třeba o kryptoměnách nebo akciích či cenných papírech toto říct zcela jistě nelze. Při investicích do zlata nijak neriskujete. Sice v krátkodobém horizontu finanční prostředky nijak výrazně nezhodnotíte, ale nedostanete se do ztráty. V dlouhodobém horizontu naopak ke zhodnocení dojde.

Osvobození zlata od DPH

Zlato má i další velkou devízu. Když si budete kupovat tento drahý kov, nebude nutné platit za DPH. Tato daň vám bude odpuštěna. U nemovitostí nebo čehokoli jiného se takovéhoto solidního bonusu nemáte šanci dočkat. DPH je nezbytné uhradit.

Zlato v mnoha podobách

A v jaké podobě zlato nakupovat? To už záleží jen na vás, alternativ máte k dispozici spousty. Zvolit můžete v případě většího množství tradiční zlaté cihly. Oblíbenější jsou ovšem mince či slitky. Nakoupit dnes to nejkvalitnější zlato není nejmenší problém. Učinit tak můžete na www.zlate-mince.cz. Investiční zlato prodává Česká mincovna, která má mimo jiné kamennou pobočku v Pražském Obecním domě. Zlato tady můžete za výhodnou cenu koupit, ale také prodat.

Zlato: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.