01_relaxace

Jak relaxovat v pracovně

Práce z domova v dnešní době zažívá velký boom. Důvodem je samozřejmě především pandemie, řada firem ale počítá s tím, že tento trend udrží i potom, co svět koronavirus překoná. Home office má jistě svá pro i proti a každý na něj má svůj vlastní názor. Zvláště, pokud nedisponujete samostatnou pracovnou, která vám dopřeje vysokou míru soukromí, budete mít k práci z domova jistě své výhrady. Naopak, pokud si doma můžete zařídit plnohodnotnou pracovnu, výhody home office u vás budou asi převažovat. Jednou z velkých výhod domácí pracovny je, že si do ní můžete umístit i řadu pomůcek pro relaxaci. Zde jsou některé tipy.

Relaxací k produktivitě

I velké firmy dnes často do společných prostor instalují nejrůznější možnosti relaxace pro své zaměstnance. Typicky např. kulečník nebo stolní fotbal. Dobře totiž vědí, že správně dávkovaná relaxace zvyšuje produktivitu práce. To samé platí i pro domácí prostředí, kde máte (pokud na to máte doma místo) dokonce ještě lepší možnosti namixovat si své vlastní  způsoby relaxace od náročné práce.

02_relaxace

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Natáhněte se a protáhněte se

Může být lepší způsob relaxace než se na chvíli natáhnout? V domácí kanceláři se tak „uživí“ menší sedačka nebo alespoň velký sedací pytel, ve které se můžete rozvalit a poslouchat hudbu, přečíst si článek v časopisu apod. Pokud navíc občas zvete i do domácí kanceláře klienty nebo obchodní partnery, vězte, že sedačka v kanceláři vypadá vždy velmi dobře.

Někdy je ale třeba spíše než odpočinek vypuštění páry. Pro tyto účely se výborně hodí boxovací pytel, který nezabírá příliš místa a přitom se u něj můžete opravdu vyřádit a uvolnit se. Prostorově velmi nenáročné a pro uvolnění adrenalinu ideální jsou také ribstole nebo hrazda.

Relaxace skrze hudbu

Do domácí kanceláře lze doporučit také kvalitní audiosystém. Taková relaxační hudba umí udělat divy. Herní konzole může také splnit účel, vhodná je ale jen pro pracovníky s pevnou vůlí, kteří dokáží konzoli zapnout opravdu jen na chvíli. V opačném případě by fungovala spíše kontraproduktivně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *