Tráva

Jak připravit trávník na jaro

Jaro se pomalu blíží. My se dnes podíváme na to, jak se postarat o trávník před příchodem tohoto ročního období tak, aby byl na jaro dobře připraven. Co vše je třeba udělat? To se dnes alespoň v kostce dozvíte. Tak pojďme na to!

Vyčistěte půdu

Tento trik se vás týká zejména v případech, kdy budete na zahradě či na její části vysazovat nový trávník. V takovém případě je důležité náležitě připravit půdu. Jak? Zejména je důležité odstranit z půdy listí, kameny, kořínky nebo zbytky staré trávy. Pokud trávník po zimě jen obnovujete, dobré je také posekat trávu. S tím však počkejte až do okamžiku, kdy půda důkladně roztaje po zimě, a samozřejmě až zmizí všechny zbytky sněhu. Po roztání sněhu tak počkejte alespoň 3 týdny.

Sekání trávy

Foto: Pixabay

Odstranění mechů a plevele

Dalším krokem je určitě odstranění z trávníků všeho, co zde nepatří. Zejména máme na mysli mech a plevel. Důkladné vyčištění po zimě je klíčové pro to, aby se na jaře tyto součásti trávníku nerozmnožili. Nejšetrnější pro váš trávník jsou k přírodě šetrné herbicidy. Určitě však nepoužívejte ty s obsahem glyfosfátu. Jsou sice velmi účinné, avšak ve vodě se nerozpouštějí, proto v půdě poté škodí živým organismům, což se může negativně projevit na kvalitě půdy.

Hnojení trávníku

Poté ještě musíte dodat trávníku dostatečné živiny, kterých přes zimu mnoho neměl. Právě hnojení pomůže trávníku k jeho krásně zelené barvě. Pokud vyberete správné přípravky, mohou vám pomoci jak s hnojením, tak s odstraněním plevele. Na jaře je pak dobré hnojit trávních alespoň jednou za měsíc či jednou za pět týdnů. Dobré je zvolit hnojiva s vyšší obsahem dusíku. Pokud však zakládáte nový trávník, určitě by hnojivo nemělo postrádat dostatečné množství fosforu. Ten pomáhá kořínkům trávníku k jejich dostatečnému růstu.

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *