Jak pořádně vyčistit houbičku, aby byla zbavena bakterií

Máte radost pokaždé, když vyměníte starou špinavou houbičku za novou? Není se čemu divit. Životnost a především hygienické použití houbičky však můžete prodloužit správným způsobem čistění a dezinfekce. Podívejte se na způsob, jak zbavit houbičku bakterií a udělat její opakované používání o něco hygieničtější.

Čištění pomocí bělidla

Aby byla houbička čistá a nebyla plná bakterií, je dobré zhruba jednou za týden provést důkladné čištění. Připravte si směs zhruba poloviny šálku bělidla do jednoho litru vody. Do takto připravené směsi namočte houbičku na zhruba pět minut a následně důkladně opláchněte. Bakterie určitě nemají šanci. A pokud nemáte bělidlo, vyzkoušejte některý z alternativních postupů.

Čištění v mikrovlnné troubě

Jedním ze způsobů, jak vyčistit houbičku, je použití mikrovlnné trouby. Odstraní téměř všechny bakterie a celý postup je velmi jednoduchý. Houbičku namočte do vody, vložte do mikrovlnné trouby a zapněte zahřívání na vysokou teplotou. Houbičku ponechte v mikrovlnné troubě zhruba jednu až dvě minuty.

Síla myčky nádobí

Aby bylo možné vyčistit houbičku v myčce nádobí, musíte ji přidat dovnitř ve chvíli, kdy je aktivovaný cyklus sušení při teplejším vzduchu. Použití pro celý mycí cyklus nemusí být dobré a houbička by se mohla pod proudem vody přemístit na nevhodné místo v myčce. Jakousi alternativou může být vyprání houbičky v pračce, ale pokud je tvořená z jemnější a vrchní drsnější vrstvy, může se stát, že se od sebe odlepí.

Foto: Pixabay

Použití octa

A opět je tu neuvěřitelná univerzálnost octa při použití v kuchyni. Při jeho použití na čištění houbičky odstraní většinu bakterií. Připravte si nádobu s neředěným octem, ponořte do něj na několik minut houbičku a je hotovo. Ocet má doma snad každý a zbytky využijete rovnou při mytí nádobí, takže není potřeba se obávat jakékoliv nepřirozené chemie.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a18731/how-to-clean-a-sponge/

Náhledové foto: Pixabay