Jak opravit vyboulenou laminátovou podlahu

laminát

Nerovnosti laminátových desek u majitelů těchto podlah často vzbudí zoufalství. Bubliny, které jsou na první pohled patrné, vznikají nejčastěji zaplavením vody či špatnou údržbou v důsledku mokrých skvrn. Poškozené panely se při kontaktu s vodou často kroutí a mění svůj přirozený tvar. Co ale dělat v případě, že se vám podlaha vyboulí?

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy se do interiérů instalují poměrně často. Pro řadu lidí jsou finančně dostupné, a navíc i výběr na trhu bývá velice široký. Vybrat si můžete z řady odstínů i nezvyklých barev. Panely nejnižší třídy však postrádají voděodolnost, kontakt s vodou je pro ně fatální a často vznikne úplnou náhodou. Mnohdy postačí i obyčejná rozlitá sklenice vody na podlaze a malér je na světě. Co s tím?

laminát

Foto: Pixabay

S vodou pryč

Podlahové krytiny chraňte před vlhkostí včas.  Jakmile se stane nehoda, podlahu ihned osušte a zbavte ji vlhkosti. Čím dříve, tím větší šanci máte. Boule vznikají zpravidla až po delším intervalu, přesto se vodě vyhýbejte. K vysušení použijte vše, co máte po ruce. Pomůže mop, savý hadr, ale i papírové ubrousky. Neváhejte zakročit okamžitě.

Na větší vlhké plochy si vezměte raději vysoušeč vlasů. Hodit se může v tu chvíli i elektrický ohřívač. Nezbyde vám nic jiného než podlahu vysušit opravdu důkladně. I obyčejný průvan v bytě může k vysušení pomoc. Jakmile bude povrch suchý, zatěžkejte místo knihami.

Zvlněné panely vyžehlete

Pokud nezabere po pár hodinách ani trik s knihami, je jen na vás, zda-li se pustíte do odvážného kroku se žehličkou. Potřebovat budete hadřík z přirozené tkaniny. Je zapotřebí, aby hadřík vůči vysoké teplotě žehličce dostatečně odolal. Mezitím si nastavte žehličku na střední stupeň. Je zapotřebí, aby byla žehlička dostatečně vyhřátá. Pokud máte napařovací žehličku, stupeň pro výkon páry prozatím vypněte.

Prvním krokem je hadřík

Ten rozložte na zasažené místo. Žehličkou přejíždějte přes hadřík na vaší podlaze tak dlouho, dokud se podlaha nesrovná. Teplotu žehličky mějte vždy pod kontrolou, pozor na spálení jednotlivých panelů. Vyvarujte se další nehody. Pokud budete postupovat správně, již po pár minutách se dočkáte rovné podlahy. Boule budou pryč.

Zdroje informací: https://prima-receptar.cz/aby-na-laminatove-podlaze-nevznikly-boule-patenty-ktere-neselzou/

https://www.ceskypodlahar.cz/clanek/udrzba-laminatovych-podlah

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.