Jak odstranit stopy po lepidle z okenních skel? Nedovolte, aby na nich pozůstatky po vánočních dekoracích zůstaly natrvalo

Mytí oken

Během svátků si svá okna rádi zdobíme nejrůznějšími ozdobami, ovšem velmi často po sobě zanechávají stopy, které se jen opravdu obtížně odstraňují. Ovšem našich několik jednoduchých a snadných tipů vám ukáže, jak efektivně odstranit lepidlo nebo jeho zbytky ze skla doslova raz dva.

Jak vyčistit okna za pár minut

Lepidlo ze skla můžete velmi jednoduše smýt například odstraňovačem laku na nehty. Nejdříve je nutné lepidlo navlhčit, aby se usnadnilo jeho čištění. Můžete použít obyčejnou vodu nebo alkohol o teplotě 90 °C, případně také rozpouštědlo – třeba to, které se používá na odlakování nehtů

A jak na to? Nalijte malé množství odlakovače nebo alkoholu na textilii nebo vatový tampon. Poté lepidlo na okně jednoduše přetřete krouživými pohyby tak, aby se zbytky lepidla uvolnily a změkčily. Nakonec sklo jemně vyleštíte běžným způsobem. Myslete také na to, že malé množství rozpouštědla nebo alkoholu, které aplikujete na konkrétní místo, má vždy lepší výsledky než situace, kdy ho nanesete na celý povrch skla.

mytí oken v zimě

Foto: Pexels

Lepidlo z oken očistěte bílým octem

Zbytkové lepidlo na okně není mnohdy nutné pracně drhnout, často ho lze odstranit i bílým octem. Nejdříve ocet naneste na vhodnou textilii a následně třete vlhkým hadříkem stopy od lepidla tak dlouho, dokud úplně nezmizí. V případě, že lepidlo stále ještě klade odpor, je nutné velmi dobře navlhčit postiženou oblast a pak opatrně použít speciální škrabku na čištění skla.

Posledním tipem pro odstranění zbytků lepidla ze skel je aceton. To je rozpouštědlo, které pořídíte ve specializovaných řemeslných obchodech (a obsahují ho v sobě i některé odlakovače). I on patří mez účinné produkty k odstranění stop lepidla.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.homeincube.cz/umyt-okna-rychle-efektivne-bez-zbytecne-driny/

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.