České domácnosti investují do domácích mazlíčků stále více peněz

pes

Domácího mazlíčka chovají tři ze čtyř domácností. Nejčastěji jsou to samozřejmě psi a kočky, ale často se v rodinách setkáme třeba s rybičkami, exotickými ptáky, nebo drobnými hlodavci. Stále častěji se potom chovají plazi. A statistiky ukazují, že špatně se u nás zvířata rozhodně nemají.

Na zvířatech se nešetří

Statistiky, které mají k dispozici prodejci chovatelských potřeb, hovoří jasnou řečí: na svých domácích mazlíčcích Češi nešetří bez ohledu na to, zda oni sami musí či nemusí šetřit. Ať tak či onak, naše domácí zvířata dostanou kvalitní krmivo, veterinární péči, i hračky a pomůcky všeho druhu. Jen za krmivo pro domácí mazlíčky utratí Češi ročně 9,75 miliardy korun.

pes

Foto: Pixabay

Na co chovatelé dbají

V poslední době jsou stále patrnější trendy, podle kterých se zákazníci při nákupu ve zverimexech řídí. V první řadě jde o kvalitu krmiva. Čím dál méně chovatelů se rozhoduje jen podle ceny a pro většinu z nich je dnes důležitá kvalita krmiva a jeho složení. V neposlední řadě se lidé také zajímají o to, jak je krmivo vyráběno a zdali je ekologické. Zákazníci dbají na recyklovatelnost obalů, nebo uhlíkovou stopu výrobních procesů.

Pojištění nesmí chybět

Stále více chovatelů se také rozhoduje pro pořízení pojištění pro své mazlíčky a pojišťovny tomuto trendu vycházejí vstříc. V současné době už je možné vybírat si z různých druhů pojištění celé řady pojišťoven. Rostoucí oblibě se těší také chovatelské pomůcky založené na moderních technologiích. Zvířata tak dostávají interaktivní hračky, starají se o ně automatické dávkovače krmiva a v neposlední řadě mívají na obojku GPS sledovač, který majiteli umožňuje kdykoliv přesně určit jejich polohu.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/domacnost/pece-o-domaci-mazlicky-trendy/

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-peci-o-domaci-mazlicky-cesi-utrati-i-tisice-mesicne-nejvi/r~580cc270da1711ed8d680cc47ab5f122/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.