Mrkev

Jak nejlépe v zimě skladovat mrkev

Dnes si řekneme, jaký způsob skladování mrkve je pro zimní období nejlepší. Jak mrkev uschovat, aby neshnila či aby se jinak neznehodnotila? Na to se dnes zaměříme! Pojďme na to!

Mrkev na budoucí zpracování

Nejprve si musíme rozdělit mrkev, kterou budete skladovat. První nazveme na dlouhodobé skladování. Tuto si rozebereme později. Odlišme ji však od mrkve, kterou plánujete zpracovávat přes zimu. Zejména v kuchyni. Nejlépe uděláte, když mrkev očistíte, nasekáte na menší kostičky, kolečka nebo ji třeba nastrouháte. Podle toho, jak ji budete potřebovat při vaření v zimě. Dejte ji do igelitových sáčků, nejlépe do těch, které jsou k tomu určeny a dejte je do mrazáku. Pro takové uchovávání je nejlepší zvolit menší mrkve, které jsou spíše méně poškozené nebo prasklé. Zejména kvůli tomu, že tyto je nevhodné použít na skladování. Naopak pro dlouhodobé skladování přes zimu použijeme spíše velkou a nepoškozenou mrkev, které je ve zdravém stavu.

Mrkev

Mrkev: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Dlouhodobé skladování mrkve přes zimu

Pokud však chcete mrkev v domácnosti skladovat dlouhodobě přes zimu, pak je dobré kusy mrkve vzít a uskladnit je nejlépe v co nejtmavší místnosti, která je dobře větraná. Zde ji nechte vysušit. Pro skladování platí, že mrkev ukládejte do jedné vrstvy. Pokud po usušení mrkve najdete kusy, které jsou poškozené, ihned je od ostatní zeleniny oddělte.

Tip na skladování

Po takovém vysušení mrkve pro vás máme tip, který je výborný pro dobré skladování mrkve (1:1). Poté pytel zavažte, avšak nijak moc pevně, aby se do uzavřeného prostoru přesto dostával vzduch. Mrkev tak bude dobře provzdušněná. Pro uskladnění těchto pytlů je pak dobré zvolit nejlépe sklep, či jiné tmavé místo s nižší teplotou. Kvůli vlhkosti se může na vnitřní straně pytle vytvořit mokrá vrstva. Proto je dobré pytel pravidelně otvírat a zase pevně uvazovat, aby se takto vysušil.

Mrkev: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *