img_0693.jpg

Jak na výrobu nábytku z palet

Nábytek z palet není dnes již nic neobvyklého. Naopak jde často o cenný a designový kus v interiéru. Stále si však většina lidí na výrobu takového nábytku netroufne? změníme to? Dnešním jednoduchými návody snad ano!

Co potřebujete

Předem si řekneme, co budete potřebovat ke každému z následujících návodů. Půjde projektové palety, vrtačku a šrouby, akrylovou barvu, úhlovou brusku, pilku, kolečka a popřípadě ochranné pomůcky jako jsou rukavice a brýle.

Jak na sedačku

Prvním kusem nábytku, jehož návod vám popíšeme bude sedačka z palet. Ns tu budete potřebovat dva kvalitní a rovné kusy palet. Lehce je zbruste a natřete akrylovou barvou. Až bude natřená barva zaschlá, můžete postupovat dále. Postup bude následně spočívat v tom, že palety postavíte na sebe a dalším krokem je přišroubujete, tak aby držely pohromadě bez hnutí. Po skončení tohoto kroku použijete třetí paletu. Tu zbrousíte, natřete a otočíte tak, aby stále na své delší straně. Přisunete ji k dvěma sešrubovaným paletám, jako opěrku a i zde použijete šrouby.

Stůl z palet

Podobně budeme postupovat i při výrobě stolu z palet. ten vytvoříme tak, že si opět vybereme dva rovné a hezké kusy palet. Opět je natřeme a zbrousíme. Na jednu z nich pak přimontujeme kolečka, která rozmístíme po rozích palety. Následně na paletu s kolečky přimontujeme šrouby pevně druhou a vznikne nám nízký stolek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Police z palet

Jo poslední kus nábytku si představíme polici, která bude stejně jako předchozí nábytek vytvořen z palet.Vezměte rovnou a hezky vypadající paletu a tu zbruste. Výsledný kus dřeva poté potřete akrylovou barvou. Až nátěr zaschne vezměte dřevěné bedýnky, které si dopředu seženete, a také je natřete. Poté již postavte paletu na její delší hranu a přišroubujte bedýnky. Rozmístění je na vás. Výsledek pak může sloužit jako police, kterou umístíte ke zdi.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *