Sušička na prádlo

Jak na výběr sušičky na prádlo podle jejího typu

Většinu z nás trápí nedostatek času a zejména v domácnosti není od věci pořídit si některé spotřebiče, jež jsou schopny uspořit velkou porci času. Typické jsou především sušičky na prádlo. Když vyperete, stačí dát prádlo do jejích útrob a následně jej vytáhnete suché. Většinou nebude ani zapotřebí žehlení. Pravda je ovšem taková, že ne každá sušička je vysoce kvalitní a dokáže takovouto úsporu přinést. I proto se soustředíme na to, jak vybrat sušičku na prádlo. Čím bychom se tedy měli řídit? Jedním z nejdůležitějších aspektů je zejména typ sušičky na prádlo. Existují celkem 3, a to kondenzační, ventilační a kombinované spolu s pračkou.

Úspora energie s ventilačními sušičkami

Levnější a energeticky maximálně úsporné. Přesně takto je možné charakterizovat ventilační sušičky na prádlo. Označovány bývají jako ventilační hlavně pro nezbytnost ventilace. Počítat byste měli s tím, že je zapotřebí z nitra takovéto sušičky odvádět vzduch mimo interiér vaší koupelny či technické místnosti. I proto je dobré si pořizovat některý z těchto modelů v případě, že kompletně rekonstruujete, anebo stavíte nový dům. Bez stavebních úprav se totiž instalace takovéto sušičky neobejde.

Spolehlivé kondenzační sušičky

Výbornou volbou jsou i sušičky kondenzační. U nich není zapotřebí žádných stavebních úprav ani ničeho podobného. Fungují tak, že pára, která vzniká logicky při vysoušení, kondenzuje a dostává se do nádobky určené na její schraňování. Tím pádem pouze nádobku čas od času vylijete a máte po starostech. U některých modelů je voda přímo odváděna směrem do odpadního systému, takže není zapotřebí zásobník s kondenzovanou vodou vylévat.

Pračky se sušičkou šetří prostor

Máte-li v koupelně nebo v technické místnosti málo místa, rozhodně se vyplatí kombinace pračky se sušičkou. Tento typ dokáže i v malých bytech ušetřit spousty místa. Pravda ej ale taková, že výkon je nižší díky tomu, ž do interiéru takovéto sušičky nelze dát tolik prádla.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *