Dražba realit

Dražby realit jako výhodná cesta ke koupi nemovitosti

Hledáte nové bydlení nebo jen sháníte pozemek, abyste si mohli postavit nový dům? Vaše kroky zatím nejspíše směřují do některé z realitních kanceláří a pravděpodobně si také prohlížíte nejrůznější inzeráty nacházející se na inzertních serverech. O těchto alternativách spousta lidí ví. Mnozí ale nemají ani potuchy o tom, že lze nemovitost, pozemek či byt získat pohodlně prostřednictvím dražby realit. Právě na ni se soustředíme podrobněji a poukážeme si na její hlavní přednosti.

Co je dražba realit?

Princip klasické dražby je většině z nás logicky znám. Jedná se o proces, při kterém se sejdou zájemci o určitou věc, která se draží. Začíná se na určité vyvolávací ceně a postupně se zájemci dostávají na vyšší částky. Ten, který nabídne sumu nejvyšší, získává přednostní právo si danou věc zakoupit. U realit je situace úplně totožná. Zájemce jednoduše u dražby realit řeší konkrétní nemovitost. Po absolvování celého procesu mu může připadnout, a to poměrně výhodně.

Hlavní výhody dražby

Základní výhodou každé dražby realit je v každém případě možnost úspory na nákupu daného objektu. Pořizovací cena realit je často na úplném minimu, takže bez větších problémů můžete získat právo na její nákup za minimální částku. Většinou se tímto způsobem oproti nákupu přes realitní kancelář dá ušetřit klidně i několik stovek tisíc korun, což už nejsou zanedbatelné částky.

Jaké jsou druhy dražeb

Dražby realit se dělí na dva základní typy. Tím prvním jsou dobrovolné, kdy nemovitost prostě a jednoduše nemá svého vlastníka. Předchozí majitel zemřel a neexistují dědicové. Druhým typem je dražba nedobrovolná, kdy byl objekt zabaven exekučně a prodává se novým vlastníkům. Jestliže se pro dražbu rozhodujete, určitě se vyplatí obrátit se na profesionální společnost, která vám se vším pomůže.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *