Posuvná brána

Jak na výběr kvalitní brány

Oplocení patří u jakéhokoli domu k jakési samozřejmosti. Možná i proto zůstává tato otázka hojně podceňována. Plot si přitom lze vybírat ze spousty nejrůznějších variací. My se v následujících řádcích přesto nezaměříme na volbu správného oplocení. Věnovat se budeme nákupu správné brány. Na trhu je jich k dispozici spousty a skládají se z mnohých komponentů. Mimo tyto aspekty nezapomeneme upozornit také na spolehlivého výrobce a prodejce tohoto sortimentu.

Křídlová, nebo posuvná?

V první řadě si promyslete, jakým způsobem se bude brána otevírat. Vše se odvíjí především od množství prostoru v jejím okolí. Máte-li dostatek místa u plotu, vsaďte na posuvnou bránu, buď v kolejnicovém, nebo samonosném pojetí. U křídlových bran je třeba mít prostor po obou stranách brány.

Na materiálu konstrukce i výplně záleží

Konstrukce bran bývá tradičně vyrobena z kovu a povrch žárově pozinkován. Není problém vybírat si modely celokovové mající výplň z totožného materiálu. Takovéto brány jsou relativně lehké a bezúdržbové. Jinak lze zvolit i bránu s dřevěnou výplní. Ta je maximálně stylová. U dřeva ale počítejte s jeho následnou údržbou. K dřevěnému plotu se samozřejmě kovová brána nehodí.

Ostatní komponenty

Nákup brány je zapotřebí řešit komplexně. Rozhodně se nejedná o nijak jednoduchou záležitost. Koupit budete muset ještě další komponenty. Na mysli máme hlavně motor, ozubené lišty, dorazy a mnohé jiné věci. Jen s nimi totiž bude celý mechanismus fungovat tak, jak má.

Vyberte si z nabídky specialisty

Nechcete se s nákupem brány stresovat a shánět všechny součásti? Pořiďte si celý komplet, a to třeba i s plotem u výrobce bran a plotů Ploty Pokorný. Vybrat si tady budete moci třeba také schody, zábradlí, ocelové konstrukce a mnohé další věci. Přesvědčte se jednoduše sami na www.ploty-pokorny.cz.

Zdroj náhledového obrázku: ploty-pokorny.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Eduard Odpovědět

    My jsme si nechali udělat železná vrata, abychom je nemuseli každý rok natírat. Letos na jaře jsem si ještě koupil dálkové otevírání vrat z pohonnavrata.cz a teď je to vůbec paráda. Když přijíždím domů, tak si vrata ovladačem otevřu a vůbec nemusím vylézat ven z auta a zdržovat se jejich otevírání a zavíráním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *