Dětská židle

Jak na výběr dětské židle pro školáky

Zařizování dětského pokojíku se zdá na první pohled velmi jednochodé. Opak je ale většinou pravdou, jelikož je třeba dbát na spousty zdánlivých detailů, které ale ve finální fázi rozhodují o mnohých věcech. Typickým příkladem budiž dětské židle pro školáky. Jejich výběr je dnes neskutečně pestrý. Ne všechny ale dokážou splnit požadavky na ně kladené a přísná kritéria, jež bychom my jako rodiče měli mít nastavená. Studenti se musí nebo chtějí věnovat nejen svým zálibám, ale i třeba psaní, učení a kreslení. I proto je pro ně zdravé sezení alfou a omegou…

Dlouhý čas strávený na židli

Určitě byste měli počítat s tím, že děti budou na židli trávit opravdu notnou porci času. Obecně výzkumy hovoří o tom, že teenageři tráví ve svém pokoji na židli klidně i 14 hodin denně, což je už vcelku solidní doba k tomu, aby si dítě případně pohnulo se zády anebo způsobilo nějaký jiný závažný problém související s pohybovým aparátem. Tělesný vývoj jakéhokoli dítěte probíhá do 14 let, a tak je třeba na ergonomii sezení maximálně dbát.

Aktivní sezení

Mnozí rodiče si myslí, že by ergonomie sezení měla být taková, aby se všechno maximálně přizpůsobilo pohodlí dítěte. Opak je ovšem většinou pravdou, jelikož zádové svalstvo si velmi rychle zvykne na nicnedělání a postupem času ochabuje. Výbornou volbou je takzvané balanční sezení, jež je typické především tím, že dává svalům v tom správném slova smyslu zabrat. Ty jsou pak namáhány a tělo je ve správné pozici.

Balanční židle jako řešení?

Výbornou volbou může být balanční židle, která dokáže nabídnout komfort v kombinaci se zdravým sezením. Každý školák se rád houpe a tady mu to bude do jisté míry dovoleno. Optimální je navštívit některé z center zdravého sezení a tento model se svou ratolestí vyzkoušet. Díky tomu se dostanete v konečné fázi k úspěchu v podobě nákupu té správné židle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *