Zabezpečení dítěte

Zabezpečení vašeho dítěte: Vyplatí se stavební spoření, nebo hypotéka?

Myslet na budoucnost vlastních dětí pro nás představuje jakousi povinnost. Střádat pro ně finanční prostředky někde do šuplíku by bylo přinejmenším neuvážené, což si mnozí z nás jednoznačně uvědomují. Existuje sice spousta dětských kont, jež ovšem nabízí tak minimální úročení, že fakticky nemá smysl se jimi vůbec zabývat. I proto se pokusíme zaměřit na dvě základní alternativy, jež nám pomohou najít co nejefektivnější spoření, respektive zajištění dítěte.

Stavební spoření vs. hypotéka

Nejefektivnější dvě možnosti představují stavební spoření a hypotéka. V prvním případě získáte možnost střádat postupně finanční prostředky a následně je přímo dítěti dát, popřípadě za ně koupit nemovitost. U hypotéky se počítá s tím, že prostě a jednoduše koupíte buď objekt, nebo pozemek a začnete s jeho rekonstrukcí, případně kompletní výstavbou. Obojí má svá pro a proti. My se pokusíme tyto plusy i mínusy odhalit a doporučíme konkrétní finanční produkty.

Stavební spoření nabízí stále nejvyšší úročení

Když chtěl v minulosti někdo spořit peníze se státním příspěvkem, šel do stavebního spoření. Dnes je situace úplně stejná. Nejvyšší úročení totiž nabízí právě tento finanční produkt. Jestliže každým rokem vložíte minimální sumu 20 000 korun, dosáhnete na státní příspěvek 2000 korun. Stavební spoření je naprosto bez rizika a například na stránkách Modré pyramidy si můžete přímo na kalkulačce vypočítat výši naspořené částky při vašich měsíčních vkladech. Moudré stavební spoření nabízí stavební spoření s celkovým ročním zhodnocením až 3,37 %. Využít samozřejmě můžete i regulérního nebo překlenovacího úvěru.

Koupě nemovitosti či pozemku na hypotéku

Jestliže jste schopni jako rodiče splácet vyšší částky a rádi byste koupili nemovitost ihned, není problém zvolit hypotéku. Připravit se ovšem zpravidla musíte na fakt, že měsíční splátky budou vyšší, než by tomu bylo v případě stavebního spoření. Doba splácení je u hypotečního úvěru stanovena většinou na 30 let. Momentálně panují velmi výhodné úrokové sazby začínající na 1,79 %. U Modré pyramidy si opět budete moci hypoúvěr spočítat přímo online.

Zdroj náhledového obrázku: nabytek-jeko.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *