Jak na octomilky

Když občas zapomenete vynést koš, necháte doma odpadky ladem, můžete se setkat s velmi nepříjemnou záležitostí, kterou představují octomilky. Pokud je i vy máte doma, určitě bude zapotřebí se jich efektivně zbavit. Octomilky jsou v podstatě malé ovocné mušky, o nichž se veřejnost myslí, že se líhnou se shnilého ovoce. Ve skutečnosti tomu tak ale není, jelikož první jedinci přiletí do domácnosti samotní. Problém u octomilek spočívá v tom, že do interiéru přiletí, ale k odchodu se určitě mít nebudou. Tedy alespoň k samovolnému…

Čím se živí octomilky

Hlavní potravou octomilek je sladké staré přezrálé ovoce. Milují jej zejména v momentu, kdy začne proces kvašení. Typický je při náletu octomilek především starý banán, hroznové víno, anebo jiné sladké ovoce. Vynikající na jejich přivábení jsou ale i slazené nápoje typu piva, vína nebo sladkých sirupů. Jíst pak ovoce s nakladenými vajíčky octomilek není vůbec příjemné.

Preventivní opatření proti octomilkám

Nejefektivnější ochranu proti octomilkám představuje kvalitní prevence. Typická je především maximální možná čistota okolního prostředí. Přehledně si ale uvedeme jednotlivé body preventivních opatření.

–          ovoce nenechávejte volně položené. Nač máte lednici?

–          odpadkový koš s organickými zbytky vyneste okamžitě

–          vyvarujte se otevřených lahví se šťávou a sladkými nápoji

–          octomilky milují i sladké koláče

–          kuchyňský odpad čistěte v pravidelných intervalech

A když už jsou doma…

Na octomilky funguje mnoho různých přípravků a prostředků. Začít bychom mohli tím nejlevnějším, kterým je hřebíček. Toto tradiční koření má doma každý a octomilky jej nenávidí. Octomilky můžete i utopit, a to za pomocí sladkého nápoje ve sklenici. Výborný je i Biolit jablíčko. Vybrat můžete i Catch slunečnice, což je lapač octomilek. Mnohdy vystačí i obyčejný vysavač, který prostě octomilky vcucne.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *