Co všechno vyžaduje rekonstrukce kuchyně

Krásná kuchyně je vizitkou každého interiéru. Tento fakt je v podstatě neoddiskutovatelný. Pokud máte doma již starší kuchyni, není problém ji nechat zrekonstruovat. Učinit tak můžete dvěma způsoby. Tím prvním je optimální řešení rekonstrukce na klíč. Při té nebude z vaší strany zapotřebí žádné aktivity. Pouze si stanovíte rozsah prací, celkový rozpočet a následně již budete jen dozorovat celkovému procesu rekonstrukce kuchyně. Druhou alternativou je pochopitelně rekonstrukce kuchyně v panelovém bytě či domě svépomocí. Na takové rekonstrukci maximálně ušetříte peníze, ale ne vlastní síly.

Bourací práce

Jako první logicky přicházejí na řadu bourací práce. Ty se realizují zlomocí kladiva a v některých případech i sbíječky a jiných nástrojů. U panelákových kuchyní je mnohdy důležité i to, aby bylo vybouráno mnohem více, než je skutečně zapotřebí. Není problém vybourat klidně i celé jádro a následně osadit interiér novým zdivem. V každém případě máte šanci najít si přesně takový materiál, který vám bude plně vyhovovat.

Rozvody a zdění

Nutné je i řešení rozvodů. Vy byste měli mít předem stanovenou projektovou dokumentaci týkající se interiéru. Právě v ní si najdete kuchyni a budete mít jasno v tom, kudy povedou rozvody elektřiny, odpadu a přívodu vody. Před omítkou musí být všechny tyto rozvody přesně umístěny tak, jak bude zapotřebí. Zdění je vhodné nechat realizovat zedníka. Pokud si ale věříte sami, můžete se do toho pustit. Materiál je vhodnější volit v dražší a méně hlukově propustnější formě. Výborné jsou cihelné bloky. Vybírat lze ale i levnější bloky porfixové.

Nákup a umístění spotřebičů

Velmi důležitý je i výběr spotřebičů a jejich následný nákup. Brát v potaz byste měli především cenu, kvalitu a servis. Především u vestavných spotřebičů nemusí být doba trvání jejich existence zrovna dlouhá. Promyslet byste měli i konkrétní lokalizaci daných spotřebičů. Třeba myčku můžete vybírat s čelním nebo s horním panelem. To samé se týká i digestoře, jež je k dispozici v prostorové podobě, nástěnné variantě či rohovém provedení.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *