Jak na maximálně šetrné čištění skel v koupelně

sklo

Nečistoty, vodní kámen a nevzhledné mapy na sklech mohou poničit celkový vzhled vaší koupelny. Zrcadla a skleněné zástěny vaši koupelnu opticky zvětšují a definují její celkový vzhled, je proto potřeba o ně dobře dbát. Stálá údržba však nejednoho vyčerpá. Šmouhy na zrcadlech či „opatlané“ nástěnné dveře u sprchového koutu vyžadují péči, není však nutné trávit u ní hodiny času. Jak na to?

Jak na čištění skel ekologicky?

Brilantně čistá skla zvládnete mít i bez použití agresivních chemických látek. Celé generace před námi používaly po dlouhá léta jen ocet, jedlou sodu a citrónovou šťávu. Tyto ingredience jsou léty prověřené a opravdu fungují.

zrcadlo

Foto: Pixabay

Octová kyselina dokáže vápenaté usazeniny odstranit nejlépe. Octový nálev by měl být ale silnější. Dva díly octu a jeden dílek vody nechte působit na stěnách sprchového koutu několik hodin. Octový nálev můžete na zasažená místa nanášet pomocí postřikovače. Na vlastní čištění potom použijte jemnou houbu nebo jemnou utěrku.

Pokud se vám nebudou zdát okna dost lesklá, vezměte si na pomoc také citrónovou šťávu, která navíc zbaví vaši koupelnu jakéhokoliv nelibého pachu. Na vyleštění drobných detailů můžete použít i noviny, které vás zbaví šmouh poměrně efektivně.

Pozor na pískované sklo

Čištění skel tedy není složité, pokud máte ale doma pískované sklo, buďte velmi opatrní. Na jeho povrch nesmí přijít hrubá strana abrazivní houbičky, ani žádné čistící prostředky. Nepoužívejte žádné chemické prostředky, ani ty, které obsahují líh. Mohli byste snadno poškodit celý povrch. Napusťte jen teplou vodu a hadříkem se snažte nečistoty odstranit. Pískované sklo nesnese ani prostředek na mytí nádobí. Čistá voda je v takových případech prakticky jedinou volbou.

Zdroje informací: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-na-leskla-skla-v-koupelne-32782.html

https://primanapady.cz/clanek-295920-i-kdyz-na-nebi-sviti-slunicko-u-vas-v-koupelne-se-muze-blyskat

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.