Jak na domácí čokoládovou zmrzlinu

čokoládová zmrzlina

Léto je nejkrásnější období v roce a s ním je neodmyslitelně spojeno několik myšlenek i vzpomínek, které k létu rozhodně patří. Léto je po většinu času hodně teplé, často nabízí až tropické teploty, a proto je potřeba se pořádně zchladit. Jak? Nejlépe samozřejmě zmrzlinou, která chladí i chutná.

Nejlepší zmrzlina

Připravíte-li si domácí zmrzlinu z poctivých surovin, bude nejen osvěžující, ale i zdravá. Mezi nejoblíbenější chutě patří vanilková, ovocná, ale také čokoládová, kterou mají rádi dospělí i malé děti. Na přípravě domácí čokoládové zmrzliny není naštěstí nic složitého.

Kromě těchto výhod platí i to, že domácí zmrzlina může být při současných cenách na stáncích nebo v mrazácích supermarketů ekonomicky výhodnou variantou.

zmrzlina

Foto: Pixabay

Recept na čokoládovou zmrzlinu

přípravě domácí čokoládové zmrzliny stačí jen pár ingrediencí, které jistě doma najdete. Do hrnce nalijte 400 ml studeného, polotučného mléka se stejným množstvím smetany. Na váze si stranou navažte 150 gramů cukru krupice a 200 gramů kvalitní, hořké čokolády. Ještě zbývá najít vanilku, 3 lžíce pravého kakaa a oddělit v misce 4 žloutky. Žloutky s poloviční dávkou smetany a celou dávkou mléka i s cukrem vyšlehejte do pěny, dokud směs nezhoustne.

Postupně přilijte zbytek smetany a přidejte kakao tak, aby nevznikly hrudky. Za stálého míchání rozšlehejte vzniklou směs dohladka. Mléko zahřívejte v hrnci tak dlouho, dokud se vám nepodaří cukr pořádně rozpustit. Vždy dbejte na to, aby se vám mléko nezačalo vařit! Do žloutkového krému nasypte nastrouhanou čokoládu a trochu vanilky. Počkejte, dokud se čokoláda nerozpustí.

Směs nakonec ještě přelijte přes jemné síto. Poté jí ihned vložte do ledové lázně a zchlaďte ji. Připravenou směs na zmrzlinu uchovejte v lednici po dobu 6-12 hodin a dále porcujte dávky zmrzliny do zmrzlinovače. Zmrzlinu potom vložte do mrazáku a počkejte si chvíli na to, abyste jí mohli ochutnat.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/cokoladova-zlina-recept-20220523.html

https://www.vareni.cz/magazin/kvalitni-cokolada-je-zaklad-recept-na-domaci-cokoladovou-zmrzlinu-krok-za-krokem/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.