roubenka

Jak lze řešit levně stavba roubenky svépomocí

Stavba malé roubenky někde u lesa je snem spousty lidí. Mít takovýto krásný domek se rozhodně vyplatí v mnoha různých ohledech. Určitě se ale jedná o vcelku zdlouhavý a finančně náročný proces. V současnosti lze realizovat stavba roubenky buď svépomocí, nebo na klíč u některého dodavatele. Záleží pouze na tom, co vlastně potřebujete. Bez práce na klíč stojí roubenka hodně peněz, a tak je mnohdy vhodnější stavba roubenky svépomocí. Podívejme se tedy na úkony, které je třeba při její realizaci řešit.

Volba pozemku a stavba základové desky

Na počátku je třeba vybrat ten správný pozemek, který bude pro stavbu roubenky nejvhodnější. Vybírat je nejlepší nějaký pozemek v blízkosti lesa ve svahu. Právě tady totiž bude roubenka jako taková vypadat co možná nejlépe. Určitě byste se měli vyvarovat nějaké velké zástavby ve větší obcí anebo na místě, kde stojí již klasické zděné domy. Roubenka musí být v duchu prostředí a ladit. Po výběru pozemku musíte realizovat základy. Ty jsou řešeny stejně jako u zděného domku. Zemní práce s instalatérskými jsou následně vystřídány betonáží.

Skelet stavby

Po zhotovení základové desky je nezbytné realizovat celkovou kostru roubenky. Ta se musí promyslet zejména z pohledu nákupu trámů a dřeva. Určitě je vhodné najít si dodavatele, který dokáže poskytnout nejnižší ceny. Není problém udělat si takové malé výběrové řízení, díky kterému se dostanete na ty nejnižší ceny na trhu. Je pouze na vás, zdali nakoupíte surové trámy, anebo již opracované. V prvním případě se jedná zejména o to, že musíte mít doma potřebnou technologii k opracování dřevěných trámů.

Ostatní činnosti spojené se stavbou

Když máte kostru stavby, bude nezbytné vybrat také ostatní dřevo určené na stěny. Obvodové zdivo je velmi důležité hlavně z pohledu celkového zateplení budovy. To je většinou řešeno za pomoci minerální vaty anebo klasického moderního zateplení chytrou izolací. První alternativa je levnější a druhé se obejde bez práce. Zapomenout nelze ani na realizaci rozvodů anergie a následně na celkovou výbavu roubenky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *