Athena

Jak jsem koupil sprchový kout v e-shopu

Nákup sprchového koutu pro mě nebyla nijak jednoduchá záležitost, jelikož jsem se v této problematice fakticky vůbec neorientoval. Snažil jsem se proto číst různé recenze a shánět informace o sprchových koutech všeho druhu. Nejdůležitější pro mě byl ovšem vždy vzhled, a tak mé portfolio výběru bylo poněkud zúženo. I tak jsem si ale nakonec vybral sprchový kout ATHENA o rozměrech 100x90x195. Zvolil jsem jej z několika důvodů, o nichž se zmíním v následujících řádcích.

Flexibilní sprchový kout se vším všudy

Sprchový kout ATHENA již budu popisovat v přítomném čase, jelikož mi skvěle slouží. Jeho velkým plusem je zejména maximální flexibilita. Dveřní díl je možné pohodlně nastavit na šířku, a to v celkovém rozmezí celých 10 cm od 90 do 100 cm. U bočního dílu lze počítat s rozmezím od 88- 90 cm. Jde tedy o 2 mm. O bezpečnost se stará 6 milimetrů silné bezpečnostní sklo na dveřní straně a o dva milimetry tenčí sklo na po bocích.

Zapomeňte na korozi a jiné nepříjemnosti!

Rám dveří tohoto sprchového kouta je vyroben z hliníku označovaného jako 6463. Vyznačuje se především skvělou možností vyleštění a také maximální ochranou proti korozi. Díky průměrné tloušťce vrstvy oxidu hliníku 2 – 5 µm koroze opravdu nehrozí. I po několikanásobném používání vypadá kout perfektně a jeho údržba je pro mě doslova hračkou. Vůči korozi jsou opatřeny i panty a další součásti kouta. Vynikající je i vanička z litého mramoru, která vypadá opravdu moderně.

Minimální nároky na montáž

Velkou výhodou tohoto vzhledově precizního sprchového kouta je v každém případě jeho snadná montáž. Jelikož jsem nechtěl utrácet peníze na řemeslníky, rozhodl jsem se jej integrovat do koupelny svépomocí. Vše se vyplatilo, jelikož návod jsem si našel na internetu. Skvělé bylo i doručení. Kout jsem měl doma fakticky na třetí den od objednávky. Na webu hezkakoupelna.cz jsem jej navíc sehnal za skvělou cenu!

Zdroj náhledového obrázku: Hezkakoupelna.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *