Jak jednoduše vyčistit žehličku za 30 vteřin

Žehlička

Znáte to. Žehlíte a najednou zjistíte, že se na světlém tričku nebo mikině nacházejí skvrny, jež tam předtím vůbec nebyly. Nepříjemné, mrzuté. Nenaděláte ale nic, budete muset konkrétní prádlo znovu vyprat. Na vině je pochopitelně žehlička. Tu byste měli pochopitelně vyčistit také, aby se nepříjemnosti v budoucnu již neobjevovaly. Jak na to? Je nutné ji dát specialistovi? Nikoli, vystačíte si pouze s našimi jednoduchými triky. Pojďme se na ně tedy podívat.

Jednoduchý čistič povrchu žehličky

Důležité je odstranit černé fleky na žehlicí ploše žehličky a nijak ji přitom nepoškrábat. Ideální je výroba tohoto efektivního čističe. Potřebovat budete pouze:

  • tabletu do myčky,
  • ocet,
  • tyčinky do uší.

V první řadě je třeba vzít tabletu do myčky a sundat z ní ochrannou fólii. Následně žehličku rozehřejte a postupně s tabletou přejíždějte po skvrně nahoru a dolů, případně i do dalších směrů. Určitě ale nezapínejte napařování. Do 30 vteřin by měly skvrny z žehličky zmizet a vy budete mít opět čistý povrch žehlicí plochy.

ŽehličkaFoto: Radek Štěpán

Nezapomínejte ani na napařovací dírky

Možná si říkáte, nač bude potřeba ocet a samotné vatové tyčinky do uší. Špína se dostává také do napařovacích dírek. Ty je nezbytné vyčistit také. K tomu nám poslouží právě ony tyčinky a ocet. Bez problémů takto veškeré nečistoty dostanete pryč a budete mít pouze čistou žehličku.

Pokud vám zbude octa, není problém využít ho třeba v koupelně. Jedná se totiž o skvělého zabijáka vodního kamene. Ostatně pokud dáte třeba jen sítko ze sifonu právě do mističky s octem, do rána bude vrstva vodního kamene z kovu sloupaná, takže součástku budete moci opětovně používat a průtok vody bude plynulý.

Zdroj info: tojenapad.sk, dnes.cz, westwing.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.