Nejlepší podlaha do dětského pokoje

děti

Děti kladou na své okolí velmi vysoká nároky ve všech směrech. Týká se to jak psychické odolnosti rodičů, tak fyzické odolnosti všeho, co se vyskytuje v jejich okolí, podlahy nevyjímaje. Proto je výběr podlahy do dětského pokoje poměrně specifickou záležitostí. Některé parametry jsou v případě dětských pokojů důležitější, než když vybíráte podlahu do své ložnice.

Jaké parametry jsou nejvýznamnější

Při výběru podlahy do dětského pokoje je rozhodující nejen její vzhled, ale (především pokud jsou děti malé) bude záviset na několika dalších důležitých parametrech, které je potřeba vzít v potaz pro pohodlí našich dětí, stejně jako pro jejich zdraví a bezpečnost.

Udržet podlahu neustále v čistotě je v případě dětského pokoje důležitější než jinde. Časté mytí podlah vyžaduje povrch, který je snadno omyvatelný a odolný proti vlhkosti. Čistota podlahy je přísným kritériem pro to, zda je vhodná k tomu, aby si na ní začaly hrát děti.

Vaše dítě je neustále v pohybu, proto by ani odolnost podlahy neměla zklamat. Plovoucí podlahy, marmoleum ani dřevěné podlahy tyto podmínky bohužel naplno nesplňují. Zvláště plovoucí podlahy nejsou odolné proti poškrábání a hračky, které často dopadají z výšky na zem (zejména u těch nejmenších dětí) je mohou snadno poškodit.

pokoj

Foto: Pixabay

Elastické podlahy a jejich výhody

Na trhu jsou velmi zajímavou novinkou tzv. elastické podlahy, které jsou na výše zmíněnou zátěž dobře připravené. Vyrobeny jsou z polyuretanu a nabízí celou řadu výhod, jak z pohledu odolnosti, tak z pohledu bezpečnosti dětí. Z elastické podlahy lze navíc i snadno odstranit nečistoty a skvrny od limonády, čaje, stejně jako šmouhy od pastelek či propisek.

Podlahu lze designově doladit s dětským pokojem a její nesporná výhoda je vysoká kvalita ve všech důležitých parametrech. Elastická podlaha je proto dobrou volbou do dětských pokojů, je zdravotně nezávadná a ekologicky výhodná. Svými pestrými barvami zaujme nejen dětské oči.

Zdroj: https://www.living.cz/poslednim-interierovym-hitem-elasticka-podlaha-detskych-pokojich/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.