Jarní péče o dům. Na tyhle úkoly nezapomeňte

Na jaře se všechno probouzí, takže přichází nová energie. To v praxi znamená zahájení prací na zahradě, velký úklid v bytě, ale i celou řadu úkolů, které je třeba provést v rámci údržby rodinného domu. Podívejte se, na jaké činnosti během jarních měsíců nezapomenout a jak je zvládnout co možná nejlépe.

Postarejte se o dřevo

Hned mezi první úkoly po zimě patří kontrola dřeva. Pokud máte dřevěná okna, věnujte jim pozornost a případně proveďte vhodný nátěr. To stejné platí i pro dřevěný zahradní nábytek nebo plot. Právě během zimních měsíců totiž dostává dřevo nejvíce zabrat, takže potřebuje opět pomoci s nastartováním do nové sezóny.

Pomalu začněte připravovat bazén na sezónu

Na jaře se jistě již mnoho lidí těší na teplé dny, kdy si budou moci skočit do bazénu. Jenže ještě předtím, je potřeba důkladné čištění bazénových prostor, údržba filtrace a případné pořízení nových náplní a podobně. Pomalu se také blíží okamžik pro napuštění vody, což si bude žádat i aplikaci vhodné chemie. Pokud již bazén několik let máte, jistě to pro vás nebude žádný problém.

Foto: Pixabay

Vyčistěte okapy a zkontrolujte střechu

Po celém roce se v okapech usazuje listí a další nečistoty. To brání jejich správnému fungování. Mezi jedny z hlavních úkolů tak patří vyčištění okapů a kontrola střech. Pokud nebydlíte v těsné blízkosti listnatých stromů, nebo se váš dům vyšší, nebude potřeba čištění okapů na pořadu každý rok. I tak si ale nezapomeňte provést kontrolu vrchních pater domu, zda nevznikl nějaký problém, který je potřeba vyřešit. Šikovní klempíři jsou totiž dlouho dopředu rezervovaní, tak ať máte případně příležitost včas pozvat odborníka.

Stav rozvodů a hromosvodu

V rámci bezpečnosti se podívejte také na stav elektrických rozvodů. Je v rozvaděči všechno v pořádku a veškeré vybavení správné funguje? Pokud máte podezření na určité nedostatky, je vždy lepší obrátit se na elektrikáře, který vám s tím pomůže. To stejné platí také pro hromosvod.

Zdroj: https://www.enerdomy.cz/magazin/pece-o-dum-na-jare

Náhledové foto: Pixabay