Jak jednoduše a rychle vyfouknout vajíčko

kraslice

Velikonoce, to je především příchod jara, začátek slunečných teplých dní a také svátky, ke kterým neodmyslitelně patří vyfukování a barvení vajec. Vyfukování vajec je dlouholetou tradicí, kterou znali již naši praprarodiče, kteří jimi také zdobili své světnice. Ti, kdo se do barvení vajec pouští poprvé, se často zajímají o to, jak správně vejce vyfouknout a nepoškodit jej přitom. Dobrá zpráva je, že to není vůbec složité.

Pozor na žloutek

Vyfukování vajec vyžaduje především trpělivost a dostatek času. Obsah vejce je třeba vyfukovat tak, aby nikde neprasklo a také, aby v něm nezůstal zbytek žloutku, což se může snadno stát. Žloutek je totiž charakterizován poměrně pevnou a kompaktní strukturou, proto jde malým otvorem hůře vyfouknout a vyžaduje to přece jen více energie.

Pokud však použijete na vyfouknutí vajec několik správných triků, nebudete se muset příliš namáhat. Tím nejužitečnějším trikem je, že vejcem vždy zatřepete tak, aby se obsah bílku a žloutku spojil. Vznikne tak řídká kaše, kterou lze z vejce vyfouknout mnohem snadněji, než když foukáte bílek a žloutek zvlášť.

krasliceFoto: Pixabay

Jak do vejce foukat

Kudy ale do vejce foukat? Je to snadné, pokud do vejce uděláte malé dírky pomocí tvrdé jehly či hrotem jehly od špízu, půjde to snadno. Přiložte ústa na jedné straně vejce k vytvořenému otvoru (uchopte jej velmi šetrně) a obsah plic vydechněte do vejce pozvolným tlakem. Pokud fouknete příliš prudce, vejce praskne.

Použít na foukání vzduchu do vejce lze i injekční stříkačku s jehlou. Jehlu opatrně vložte do vejce a pomocí stříkačky vtlačujte vzduch do vejce do doby, než na druhé straně vyjde celý jeho obsah ven. Vejce pak nechte před samotným barvením ještě několik hodin proschnout a máte hotovo. Vyfouknuté vejce je připravené k barvení.

Zdroj informací: chytre-bydleni.cz, prozeny.cz, maminka.cz

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.