Koupelna pro seniory

Jak je upravena koupelna pro seniory

Přibývající věk je pro každého z nás velmi nepříjemnou záležitostí. Kdo by chtěl být starý? Věk ale nikdo z nás nezastaví. Nikomu se to tedy ještě nepodařilo. Právě proto se vyplatí myslet na to, že se v pokročilém věku s největší pravděpodobností nebude schopni hýbat úplně stejně, jako tomu bylo doposud. Právě proto není od věci vsadit na některé základní prvky, jež vás dokážou zbavit problémů s bariérami. My se soustředíme konkrétně na koupelnu. Právě tady je třeba řešit některé důležité zásahy.

Když nejsou peníze…

Jestliže nemáte dostatek finančních prostředků, vyplatí se vsadit na velmi jednoduché úpravy interiéru koupelny. Jinými slovy, existují pouze jednoduché násady, podsedáky a jiné pomůcky, jež pomohou v pohybu a nestojí tolik peněz. Typická jsou sedátka do vany a do sprchového kouta. Právě tady si najdou své místo a usnadní pohyb kohokoli, kdo už je v letech. Optimální jsou i protiskluzové podložky zajišťující absenci jakéhokoli smýknutí v koupelně, které může mít ve vyšším věku fatální následky.

Rekonstrukce koupelny

Druhou alternativu představuje kompletní rekonstrukce koupelny takovým způsobem, aby byla schopná splnit kompletně požadavky kladené na komfort. Mobilní, případně sklápěcí sedátka je možné přímo integrovat do prostoru koupelny anebo sprchového kouta. Výborný je i mnohem prostornější sprchový kout určený právě pro seniory. Vany fakticky není zapotřebí. Místo klasické vaničky stačí jen vyspádovat podlahu.

Speciální vanu lze koupit

Jestliže i přesto tíhnete k vaně a milujete ten pocit, když se kompletně ponoříte do horké vody, můžete si vanu bez problémů pořídit ve speciálním provedení. Vana dokáže poskytnout pohodlný přístup a nevární v kombinaci s maximální těsností. Využít jí jde bez problémů i jako sprchového kouta.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *